1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. Jutro 100 Rocznica Urodzin Św. Jana Pawła II. Niech to będzie dzień wdzięczności za życie i dzieło tego Wielkiego Świętego – największego z rodu Polaków. Szczegóły obchodów transmitowanych uroczystości na stronie internetowej parafii i Facebooku.

3. Przeżywamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym . Z racji na ograniczoną ilość wiernych mogących przebywać jednocześnie w kościele, serdecznie zachęcamy do duchowej łączności /poprzez internet / w codziennych nabożeństwach i odmawianie Litanii Loretańskiej wspólnie w rodzinach. Nabożeństwo majowe w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

4. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
Codziennie w „Godzinie Miłosierdzia” /15.00 -16.00/ jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św.

5. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie mieszkańcom Roli Wichrowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania prosimy Rolę Jakubczęcia.

6. Począwszy od poprzedniej niedzieli wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 11.30.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Powodowani warunkiem, że w przypadku naszej świątyni może być zgromadzonych jednocześnie 74 wiernych, dlatego w niedziele i święta - proponujemy:

a/. wejście do kościoła przez „Babiniec”,/nie wcześniej niż 20 minut przed Mszą św./,
b/.uczestnicy liturgii otrzymują przy wejściu specjalne bloczki z numerami 1 -64;
c/.zamawiający intencję mszalną otrzymuje 10 „bloczków” dla siebie i rodziny,
/pobieranie ok.20 min. przed nabożeństwem/;
d/. w przypadku intencji „za Parafian”- wydawane będą bloczki o numerach: 1- 74;
e/. po wejściu do kościoła , zajmujemy miejsca, zachowując stosowne odległości,/ nie tylko w nawie głównej, ale także w kaplicach bocznych, kaplicach pod dzwonami, na chórze, w środku. /f/.w liturgii uczestniczymy w maseczkach /zdejmujemy tylko podczas przyjmowania Komunii św

9. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Jest możliwość oglądania transmisji nabożeństw z naszego kościoła lub z innych sanktuariów. Przy transmisji należy pamiętać, że musi to być łączenie się duchowe na bieżąco/ nie można posługiwać się nagraniem nabożeństwa w innym czasie/.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli. Z nadzieją i w dobrym zdrowiu oczekujmy na pokonanie wirusa i epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym Świecie……. Szczęść Boże..
Drogich solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Zmartwychwstałego, opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

11. W zakrystii kościoła można nabywać czasopisma religijne.

12. UWAGA: Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej : www.letownia.katolicki.eu


Intencje mszalne 18.05-24.05.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

1)+ Marian Kobiałka w rocz. śm.

2) + Krystyna Gościej /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Wojciech Maj, Pelagia żona, synowie Stanisław i Bogdan

 

Wtorek

6.30

1)+ Janina i Julia Nosidlak

2)+ Stefania Gościej /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Halina Romaniak /od uczestników pogrzebu/

 

Środa

6.30

1) + Franciszek Trybała, żona Anna, dzieci: Józef, Joanna, Barbara

2)W pewnej intencji  o Boże błogosławieństwo w rodzinie

 

 

18.00

 O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Wichrowej  i za zmarłych z tych rodzin

Czwartek

6.30

1)O zdrowie błog. Boże, opiekę MB oraz mądre życiowe wybory dla Karoliny Swałtek z okazji 18 urodzin / od rodziców i rodzeństwa/

2)+ Anna Czapnik /od uczestników pogrzebu/

 

18.00

+ Feliks Pęcek w rocz. śm.

Piątek

6.30

1)+Maria Kowalcze /od uczestników pogrzebu/

2)+ Ignacy Mizera w 25 rocz. śm. żona Stefania

 

 

18.00

O zdrowie. Błog. Boże, opiekę Mb dla członkiń  Róży św. Urszuli Leduchowskiej (zel. Maria Kania) oraz zmarłych z tej Róży

Sobota

6.30

1)+ Annę Jamrozik /od uczestników pogrzebu/

2) + Jan Gierat

 

 

18.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Iwony i Wiesława  Kowalcze z okazji 10 rocz. ślubu

 

Niedziela

6.30

Za  Parafian

 

 

8.00

O zdrowie. Błog. Boże, opiekę Mb dla członkiń  Róży Maki Bożej Wspomożenia Wiernych (zel. Teresa Hanusiak) oraz zmarłych z tej Róży

 

10.00

+ Aniela, Jan Książek

 

 

11.30

+ Stanisław Ciscoń żona Maria, córka Józefa(f)

 

 

16.00

+ Krystynę Brutanek w rocz. śm.