1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. W tym tygodniu we wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 18.00.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. 6.30, 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Po każdej mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.

4. Msza św. dziękczynna za plony 15 sierpnia – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o 11.30. Chcielibyśmy, aby tym roku dożynki zorganizowały Role: Kościelnych, Klimasowa, Chlebkowa i Źwięgadłowa. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom tych ról za wszelkie zaangażowanie w tym względzie. Bóg zapłać!

5. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Saguchy - za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Gancarze.

6. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. . Dotychczasowym i przyszłym Ofiarodawcom – Bóg zapłać!

7. W piątek o godz.17.30 – adoracja w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, a o 18.00 Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.

8. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.+ Ludwika Hobota z Roli Bargłowej. Wieczny odpoczynek…