1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca - w czwartek od 17.00 Godzina Święta, natomiast w piątek od 16.00 adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi.

5. W niedzielę przyszłą obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół z Roli Makuch Niżny, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy Role Bargłowa i Cebulowa.

7. Chłopców chętnych na ministranta zapraszamy w środę na godz. 17.00 do salki katechetycznej, a dziewczynki chętne do scholki zapraszamy w sobotę na godz. 10.00, również do salki katechetycznej. Zachęcamy zwłaszcza dzieci komunijne.

9. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.