1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Dzisiaj procesja po Mszy św. z godz. 10.00, natomiast w dni powszednie o godz. 18.00.

2. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu również udzielanie błogosławieństwa dla małych dzieci i poświęcenie wianków.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu we wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.00; o 17.30 – różaniec.

5. Wszystkim: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę, ofiarę od rodzin sprzątających kościół – Roli Gorylowej ; za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Wichrowej 

6. Składka dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

7. Specjane podziękowanie dla przygotowujących ołtarze i dekorującym trasę procesji Bożego Ciała, Druhom Strażakom, asystom procesyjny, niosącym baldachim, feretrony sztandary, pocztom sztandarowym, orkiestrze OSP, dzieciom sypiącym kwiaty, Służbie liturgicznej, dzieciom komunijnym i wszystkim /tak licznym/ Uczestnikom tego pięknego eucharystycznego nabożeństwa.

8. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.


Intencje mszalne - 12.06. – 18.06. 2023

Dzień

Godzina

Intencja


Poniedziałek

6.30

+ Stanisław Paluszek – 5 r. śm.

 

 

18.00

+ Kazimierz Janiczak – 2 r. śm. ;


Wtorek

6.30

+ Antoni Gościej / im./ żona Krystyna ;

6.30

+ Antoni Kowalcze / im./ ;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB, zachowanie od nieszczęść dla mieszkańców Ról Jagusie i Firkówka / II ołtarz /;

18.00

+ Antoni Janiczak / im./,Teresa żona ;


Środa

 

6.30

+ Władysław Kędzior - 38 r. śm.;

6.30

+ Marianna Radoń / od uczestników pogrzebu /;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Mieszkańców Roli Gorylowej i za Zmarłych z tej roli ;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB, zachowanie od nieszczęść dla mieszkańców Ról Ciszczony i Biele / III ołtarz /;


Czwartek

6.30

+ Katarzyna Orawiec –/ od uczestników pogrzebu /;

6.30

+ Adela Gryzka / od uczestników pogrzebu /;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB, zachowanie od nieszczęść dla mieszkańców Ról Ciszczony i Potok / IV ołtarz /;

18.00

+ Karol Mizera, żona Rozalia;


Piątek

6.30

+ Antoni Ocieczek ;

6.30

+ Janina Kowalcze / od uczestników pogrzebu /;;

18.00

+ Za Zmarłych / Zbiorowa/ ;


Sobota

6.30

+ Franciszek i Genowefa Mielec i syn Tadeusz ;

14,00

Ślubna

15.00

Ślubna

18.00

+ Jan Raźniak / im./;Niedziela

6.30

+ Władysław i Jadwiga Jabcoń, siostra Rozalia ;;

8.00

+ Marian Burmistrz -5 r. śm.

10.00

+ Jadwiga Pęcek – r. śm. i Rodzice ;

11.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i dla Anny – / im./

16.00

Za Parafian