1. Przeżywamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym. Nabożeństwo majowe w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

2. Wszystkim: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i za wszelką życzliwość i pomoc.

3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. – 37 dzieci z klas III SP na Mszy św. o godz. 10.00 / sprawowanej w intencji dzieci ich Rodzin/ po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego - polecamy ich łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich parafian.
Szczególne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękny „Dar Ołtarza” w postaci dzwonków dla ministrantów. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z rodzinami dzieci I Komunijnych przyszły na msze św. w innych godzinach.

4. Dnia 13 maja / w sobotę/ rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13-go dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw w sobotę o godz. 16.00.

5. W niedzielę przyszłą w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.00 / sprawowanej w intencji dzieci ich Rodzin/, dzieci z klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać I Rocznicę I Komunii św. Polecamy ich łaskawej pamięci wszystkich parafian.

6. Składka w niedzielę przyszłą przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii.

7. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

Intencje  mszalne  8.05.  -  14.05.2023 r.

 

Poniedziałek

6.30

+ Stanisław  Nowak  /im./ ;

 

 

18.00

+ Stanisław Gancarczyk /im./ i Zmarli Rodzice ;

 

Wtorek

6.30

+ Ryszard Kwiatkowski – I r. śm. ;

 

 

18.00

Intencja Bogu wiadoma ;

 

Środa

 

6.30

+ Stanisław Mizera, żony Eugenia i Maria, + Stanisław Hanusiak i 2 żony Stanisławy ;

 

 

18.00

+ Stanisław Mak /im./;

 

Czwartek

6.30

  + Marian Radoń – 2 r. śm.  ;

 

 

18.00

+ Ludwika Jopek / od uczestników pogrzebu /;

 

Piątek

6.30

 + Marianna Musielak  / od uczestników pogrzebu /;

 

 

18.00

 Wypominkowa ;

 

Sobota

6.30

+ Ludwik i Ludwika /f./ Kowalcze ;

 

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB   dla Danuty i Jana - 25 Rocznica Ślubu ;

Niedziela

6.30

+ Jan, Maria i Urszula Zamarło ;

8.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla  Członkiń Róży MB Nieustającej Pomocy / zel. Stanisława Płaszcz/ i za Zmarłych z tej Róży ;

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB   dla Dzieci z klas IV SP i ich Rodzin - / I Rocznica I Komunii św./  ;

11.30

Za Parafian

16.00

+ Anna Romaniak – 2 r. śm.;