1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiejsze święto jest dniem modlitwy w intencji młodzieży – prośmy Boga aby młode pokolenie dochowało wierności krzyżowi i Ewangelii w trzecim tysiącleciu naszej wiary.

2. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę, ofiarę od rodzin sprzątających kościół – Roli Jagusiowej , za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Firkówka - Wielki Czwartek g. 7.00 /prosimy o uwicie 4mb wieńca do „Grobu Pańskiego”/ i z Ról Bielowa i Zembolowa w Wielką Sobotę / po rezurekcji/.

4. Składka w niedzielę przyszłą przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii. W tym miesiącu – na ogrzewanie kościoła / w tym roku opłata za prąd wzrosła o ponad 100% - tak wygląda „ uprzywilejowanie” Kościoła, że obłożony jest tzw. taryfą przemysłową…/ Za ofiary – Bóg zapłać!

5. Spowiedź św. dla tych, którzy dojadą w ostatniej chwili : Wielka Środa – godz 16.00;

6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

7. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.


Intencje  mszalne  03.04.  -  09.04.2023 r.

Wielki
Poniedziałek

6.30

+ Stanisława/f./ Pawłowska – 28 r. śm. ;

Wielki
Wtorek

 

 

18.00

+ Wojciech Mąka /od uczestników pogrzebu;

6.30

+ Władysław Śliz, żona Stanisława – r. śm. ;

Wielka
Środa

 

 

18.00

 + Stanisław Kowalcze  – 15 r. śm ;

6.30

+ Stanisław Nowak  – 5 r. śm;

Wielki
Czwartek

 

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Jagusiowej i Zmarłych z tej Roli ;

18.00

O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Dary Ducha Św. dla Kapłanów z naszej Parafii ;

Wielki
Piątek

 

 

18.00

O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Dary Ducha Św. dla Księdza Edwarda ;

 

 

Wielka
Sobota

15.00

Droga Krzyżowa

18.00

Liturgia Męki Pańskiej ;

 

Wigilia Paschalna

Wielka
Niedziela

18.00

Wynagradzająca NSPJ / od Straży Honorowej/ ;

18.00

O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę MB i św. Patrona dla Kazimierza ;

6.30

+ Józef  Lubiński – 1 r. śm.;

 

8.00

+ Jadwiga Jabcoń, mąż Władysław ;

10.00

Za Parafian;

11.30

O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Genowefy i Zdzisława Marszałek - 50 Rocznica Ślubu ;

16.00

+ Aniela i Stanisław Kowalcze ;