1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. Dzisiaj po Mszy św. odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego – łączmy się duchowo z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach.

3. Wszystkim, Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za składane ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę, ofiarę od rodzin sprzątających kościół –za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych;

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączajmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

5. W piątek 29 kwietnia na Mszy św. o godz.18.00 - J. E. Ks. Biskup Robert Chrząszcz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klasy VIII Szkoły Podstawowej. Polecamy ich łaskawej pamięci modlitewnej całej wspólnoty.

6. W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym. Pierwsze nabożeństwo już w sobotę po mszy św. z godz. 16.00 . Nabożeństwo majowe w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

7. Piękną formą pobożności Maryjnej jest gromadzenie się mieszkańców sąsiadujących z daną kapliczką ról na wspólną modlitwę. Kontynuujmy tę piękną tradycję Zadbajmy również o dekorację tych miejsc.

8. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika, prośmy o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

9. W niedzielę przyszłą w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. – 40 dzieci z klas III SP na Mszy św. o godz. 10.00 / sprawowanej w intencji dzieci ich Rodzin/ po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego - polecamy ich łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich parafian. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z rodzinami dzieci I Komunijnych przyszły na msze św. w innych godzinach.
W sobotę spowiedź dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin od 8.00 – 9.00, natomiast msza św. i nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16.00

10. Jutro dzień Imienin naszego Metropolity Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Naszego Arcypasterza polecamy łaskawej pamięci modlitewnej parafian.

11. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi…i udzieli łaski Miłosierdzia… Życzymy dobrej niedzieli…. W rodzinach obdarzajmy się wzajemnie miłością i serdecznością


Intencje  mszalne  25.04.  -  01.05.2022 r.

Poniedziałek

6.30

+ Jan, Maria i Urszula  Zamarło ;

6.30

+ Stanisław  Trybała  /od uczestników pogrzebu /;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Eleonory -70 Urodziny  /od rodziny, dzieci i wnuków/

Wtorek

6.30

+ Stanisław  Kołodziejczyk, żona Aniela , synowie i córki /;

6.30

+ Czesław  Bierówka  /od uczestników pogrzebu /;

18.00

+ Walenty Jochymek - 38 r. śm  żona Stefania  ;

Środa

 

6.30

+ Antoni  Pakoński  /od uczestników pogrzebu /;

6.30

+  Anna  Kołodziejczyk  /od uczestników pogrzebu /;

18.00

W pewnej intencji ;

Czwartek

6.30

+ Stanisław  Kania  ;

6.30

+ Stanisława /f./ Buda od uczestników pogrzebu /;

18.00

+ Władysław i Genowefa  Nosidlak, Jan Barwa ;

Piątek

6.30

+ Janina  Pyciak /od uczestników pogrzebu /;

6.30

+ Stanisław  Gryzka  /od uczestników pogrzebu /;

18.00

 + Stanisława /f./ Reszka ;

B i e r z m o w a n i e

Sobota

6.30

+ Aniela i Józef Czyszczonik  ;

 

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i mądre życiowe wybory Kingi Swałtek  - 18 Urodziny ;

Niedziela

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Dominika- 40 Urodziny /od żony i dzieci /;

8.00

+ Justyna  Radoń – r, śm. mąż Stanisław ;

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Dzieci III  Klasy i ich Rodzin - I KOMUNIA

11.30

Za Parafian

 

 

16.00

W pewnej Intencji ;