1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dzisiaj też patronalne święto Służby Liturgicznej, z tej racji na Mszy św. o godz. 10.00 do LSO zostaną włączeni nowi ministranci i scholistki, natomiast pozostali odnowią swoje przyrzeczenia. LSO Polecamy łaskawej pamięci wszystkich parafian. Króluj nam Chryste!

3. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie również za: ofiary na wypominki i na tacę i ofiarę od Roli Szyszkowej, Knapikowej i Kościelnych, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Klimasowej i Clebkowej.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. W niedzielę przyszłą pierwsze w tym roku Roraty.
Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących dzieci z biednych rodzin, przez nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które są do pobrania / tak jak w latach poprzednich / w zakrystii kościoła.

 

5. Bardzo dziękujemy Ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli – zebrano kwotę 1680,00 PLN - Bóg zapłać!

6. Wszystkim na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże!


Począwszy od tego tygodnia domy naszej parafii będzie nawiedzał Pan Kościelny przynosząc nam Opłatki Wigilijne. Przy tej okazji będzie zbierał ofiary za swoją posługę w naszej parafii. W ciągu minionego roku. Podobnie jak w roku poprzednim składamy ofiarę uwzględniając przy tym także ofiarę kolędową. / Pan Kościelny podobnie jak w latach poprzednich będzie chodził tylko raz. Ufamy, że Wszyscy Parafianie wykażą wielkie zrozumienie i z życzliwością, staropolską gościnnością i hojnością przyjmą Go w swoich domach.
Serdecznie prosimy o zrozumienie – Bóg zapłać!


Intencje mszalne  22.11.  -  28.11.2021 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Józef  Rusin  r. śm.  ;

17.00

+ Katarzyna Książek – r. śm., mąż Władysław ;

Wtorek

6.30

+ Ewa  Książek /od uczestników pogrzebu/;  

7.00

+ Maria  Raźniak /od uczestników pogrzebu/;     

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i mądrze życiowe wybory dla Katarzyny – 18 Urodziny ;

Środa

6.30

+ Edward Kowalcze ;

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Szyszkowej, Knapikowej i Kościelnych i za Zmarłych z tych Ról ;

Czwartek

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Joanny i Bartosza Dziwisz – I rocznica. ślubu i o potrzebne łaski dla całej rodziny;   

7.00

+ Józef Klimala  /od uczestników pogrzebu/;  

17.00

+ Zmarli Rodzice: Jan i Maria oraz Józefa/f/ i Władysław ;  

Piątek

6.30

+ Franciszek Pawłowski, żona Stanisława i Zmarli z rodziny;

7.00

Mieczysław Ciscoń – 5 r. śm.

17.00

+ Bronisław Jopek, żona Władysława ;

Sobota

6.30

+ Maria Makusek –  r. śm.

7.00

+ Aniela Hanusiak – r. śm.

10.00

Zmarli Kapłani z naszego dekanatu

14.30

Ślubna

17.00

+ Eugeniusz Firek – 3 r. śm ;  

Niedziela

 

6.30

+ Zdzisław Gościej / z ok. imienin/;

8.00

+ Franciszek Węgrecki, syn Jan ;  

10.00

Za Parafian

11.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i mądrze życiowe wybory dla Sebastiana Gąsiorka – 18 Urodziny ;

16.00

+ Maria i Andrzej Ciscoń, wnuk Jacek ;