1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. W tym dniu przypadają Imieniny Ks. Rafała – Wikariusza naszej parafii . Czcigodnemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej, ludzkiej życzliwości oraz polecając Go łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich. Msza św. w intencji Solenizanta w środę o 18.00.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca od godz. 16,00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja . Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. ponadto w czwartek od godz. 17.00 podczas Godziny Świętej i w piątek od 16.00 w czasie adoracji.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po mszy św. z godz. 18., a w niedzielę o godz. 15.30.

5. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia. Jest to też pierwsza sobota miesiąca.

6. W niedzielę przyszłą po sumie o godz. 10.00 procesja różańcowa do 5 ołtarzy; /o ile na to pozwolą warunki atmosferyczne/. O przygotowanie ołtarzy na zewnątrz kościoła prosimy uczniów klas 7 – 8 Szkoły Podstawowej.

7. W niedzielę przyszłą /4 października/ serdecznie zapraszamy Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami na Mszę św. o godz. 16.00. Podczas Mszy św. poświęcone będą Różańce. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami.

8. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie również za: ofiary na tacę i ofiarę od Roli Budowej, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Kowalczęcia

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Intencje mszalne  27.09.  -  03.10.2021 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Stanisław  Janiczak /od uczestników pogrzebu/;

 

17.00

+ Józef Urban, żona Bronisława ;

Wtorek

6.30

O szczęśliwe rozwiązanie dla Marty / od rodziców/;

 

17.00

+ Wacław Zadora / z ok. imienin/;  

Środa

6.30

+ Józef i Józefa/f/ Matyjas - r. śm.

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Budowej i za Zmarłych z tej roli;

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Patrona dla Księdza Rafała /od Straży Honorowej/

Czwartek

6.30

+ Aniela Kowalcze – 28 r. śm.

 

17.00

+ Józef Gałan - /od uczestników pogrzebu/;

Piątek

6.30

+ Anna Romaniak /od uczestników pogrzebu/;

 

17.00

Wynagradzająca NSPJ /od Straży Honorowej/;

Sobota

6.30

+ Walenty i Wiktoria Tajs i Rodzice z  obu stron;

 

 

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Heleny – 82 Urodziny;

 

 

Niedziela

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Członkiń Róży św. Szymona i Judy Tdeusza /zel. Zofia Durek/ i  za Zmarłych z tej Róży;

 

8.00

+ Jan i Maria Bąbol  i Jan syn;

 

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Członkiń Róży MB Różańcowej/ zel.Władysława Hanusiak /i za Zmarłych z tej Róży;

 

11.30

+ Teresa Janiczak/ z ok. imienin/, Antoni mąż

 

16.00

+ Władysław Swałtek – 33 r. śm.