1. W okresie Wielkanocy słyszymy o obietnicy posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać w sposób uroczysty I Rocznicę przyjęcia I Komunii św. – prosimy o modlitwę w ich intencji, aby nadal umacniały przyjaźń z Bogiem.

3. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych za prace porządkowe i wszelką życzliwość i pomoc.

4. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

5. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13-go dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw w czwartek o godz. 18.00.

6. Od poniedziałku do środy tzw. „Dni Krzyżowe” - będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące – rano o 6.20 procesja i z Litanią do Wszystkich Świętych.

7. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

Intencje mszalne 10.05.  -  16.05.2021r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Stanisław Janiczak /z ok. imienin/,(od żony Czesławy)

 

18.00

+ Krzysztof Kolanko – 5 r. śm

Wtorek

6.30

+Władysław Kucała , żona Stanisława;

 

18.00

+Stanisława/f /  Funek , mąż Bolesław, Stanisław syn;

Środa

6.30

+ Ludwik Kowalcze  - r. śm.

 

18.00

+ Eugenia Folwarska / od sąsiadów z roli Czarnoty/;

Czwartek

6.30

+ Zdzisław Książek /od cioci Gieni i Iwony z mężem/;.

 

18.00

Nabożeństwo Fatimskie  :                                                     + Władysław Wróbel – 15 r. śm. żona Józefa;

Piątek

6.30

+ Franciszek i Genowefa Mielec – r. śm.

 

18.00

+ Wypominkowa  za Zmarłych;

Sobota

6.30

+ Stanisław Kołodziej;

 

 

 

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Zyty – 40 Urodziny;

Niedziela

6.30

+ Janina Kowalcze – r. śm. i Zmarli Rodzice;

Uroczystość

8.00

+ Wanda Kania -  r. śm.

Wniebowstąpienia Pańskiego

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Patrona dla Księdza Proboszcza – 40 Rocznica Święceń Kapłańskich,              / od Straży Honorowej NSPJ /;

 

11.30

+ Rozalia Słonina – 14 r. śm.

 

14.30

Za Parafian

 

16.00

+ Krystyna Brutanek – r. śm.