1. Dzisiaj zgodnie z kalendarzem liturgicznym, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

2. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego 2020. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na MSZE ŚW o 15.00 połączoną ze specjalnym nabożeństwem dziękczynno-błagalnym.

3. W piątek 1 stycznia kończy się oktawa Bożego Narodzenia. Pod opieką Maryi wchodzimy w nowy Rok Pański 2020. Dziękujemy Bogu za przyjście na świat Chrystusa. Mogło się to dokonać dzięki „fiat" Maryi, przez którą spełniły się obietnice Odkupienia dane całej ludzkości. Msze św. 6.30, 8.00, 10.00,11.30 14.30, 16.00;

4. Wizytę duszpasterską kapłanów w naszych rodzinach, tzw. KOLĘDĘ przenosimy na inny bezpieczny czas po pandemii. Ale w oczekiwaniu na możliwość nawiedzenia naszych domów przez kapłana, i z uwagi na wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, od jutra zapraszamy Mieszkańców poszczególnych Ról na specjalne nabożeństwo kolędowe

5. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Gancarze/, za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Ciszczonkowej.
Specjalne podziękowanie Paniom i Panom przygotowującym szopkę, choinki i dekoracje Bożonarodzeniowe – Bóg zapłać!

6. Pan Kościelny serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy nabyli opłatki i tym samym złożyli ofiarę za jego całoroczną posługę w parafii. Wszystkim Ofiarodawcom składa staropolskie Bóg zapłać.

7. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.


Nabożeństwa Kolędowe 2020

Poniedziałek 28.12.2020 g.17.00
Role: Lachowa, Lawrowa Szwajcowa,Gąsiory, Jasionkowa,Gościejowa, Balowa, Książkowa, Bacowa, Szyszkowa, Wójcikówka i Knapiki /włącznie/

Wtorek 29.12. 2020 g. 17.00
Role: Kościelnych, Kowalczęcia, Klimasowa, Chlebkowa , Źwięgadłowa, Kubackich, Budowa, Jakubczęcia,

Środa 30.12.2020 g. 17.00
Role: Gancarze, Saguchy, Ciszczonkowa, Gorylowa, Wichrowa,Dział Wichrowy, Za lasem, Plebańskie , Gliniki, Czarnoty, Bajcerówka,

Nowy Rok: g 10.00
Nad Folwarkiem, Polana Walasówka, Makuch Wyżny, Makuch Niżny, Bąbole, Cebulowa, Ciszczony, Jagusie,

Sobota: 02.01.2020
Role: Zagrody Wyżne, Zagrody Niżne, Firkówka Bielowa, Potok, Zembolowa,

Uwagi:
1. Na nabożeństwo kolędowe przynosimy naczyńko z wodą / podczas nabożeństwa woda zostanie poświęcona/;

2. Przy wyjściu pod dzwonnicą będą do zabrania broszurki z modlitwami w rodzinie lub formularze modlitwy błogosławieństwa w rodzinach.

3. Informujemy, że broszurki i formularze modlitw błogosławieństwa są bezpłatne.

4. Pamiętamy o zachowaniu przepisów sanitarnych podczas pandemii.