1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie XX „Dzień Papieski" . Dzisiaj również wspieramy naszymi ofiarami fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin . Za złożone ofiary Bóg zapłać! / kwesta do skarbonek na zewnątrz kościoła/.

2. We wtorek o godz. 17.00 - ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami. Podczas nabożeństwa będzie okazji do uczczenia relikwii dzieci fatimskich - świętych Franciszka i Hiacynty.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Bargłowej i Cebulowej/ za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Ciszczony.

4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii, a w niedzielę przyszłą na Misje - już teraz za ofiary – Bóg zapłać!

5. W najbliższą niedzielę, tj. 18 października z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na rozbudowę centrum dla dzieci ulicy w Sierra Leone.

 

6. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Aneks do Ogłoszeń na 28 Niedzielę Zwykłą 11.10.2020 R.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – dla człowieka wierzącego wyrazem pamięci o Zmarłych jest zamówienie Mszy św. w Jego intencji oraz tradycyjne modlitwy wypominkowe. Od najbliższego tygodnia będziemy przyjmować już na Wypominki Roczne i listopadowe.
W ramach Wypominków Rocznych odprawione będzie 12 intencji mszalnych. Począwszy od listopada Msze św. Wypominkowe będą odprawiane w każdy drugi piątek miesiąca wieczorem. Ponadto w każdą niedzielę przed Mszami świętymi odczytujemy Imiona i Nazwiska Zmarłych polecanych w Wypominkach.
Imiona i Nazwiska prosimy pisać w 1 przypadku
np. Jan Kowalski, Maria Kowalcze itp.
Małżeństwa: Jan Kowalski – Maria żona , Janina córka itp.
Rodziny: np. Rodzina Kowalcze, Nowak itp.
Na Wypominki Roczne zgłaszamy najbliższych Zmarłych z Rodziny, a Zmarłych z dalszej rodziny możemy zgłaszać na Wypominki Listopadowe. W intencji tych Zmarłych będziemy się modlić na Cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz w naszym kościele w miesiącu listopadzie szczególnie przez pierwsze 8 dni tego miesiąca.
Przy okazji wypominków składamy tradycyjnie ofiary. Nie wyznaczamy kwoty od polecanej modlitwom Duszy, ale tradycyjnie w naszej diecezji jest przyjęte, że na Wypominki Roczne składa się ofiarę zbliżoną do intencji mszalnej, natomiast w Wypominkach listopadowych dowolną ofiarę.
Dzisiaj przy wejściu do kościoła można pobrać u ministrantów formularze na Wypominki Roczne jak i listopadowe , natomiast w ciągu tygodnia w kancelarii lub w zakrystii.
Zachęcamy do pobierania stosownych formularzy, gdyż usprawni to znacznie przyjmowanie Wypominków w tych dniach. Przyjmowanie wypominków odbywać się będzie w kancelarii na plebanii lub w zakrystii kościoła.
Na blankietach do Wypominków Rocznych możemy zaznaczyć godzinę – jeśli będzie to możliwe to będą czytane przed daną Mszą św..
Blankiety w kolorze białym – wypisujemy Wypominki Roczne.
Blankiety kolorowe – Wypominki Listopadowe.

Przy okazji Święta Wszystkich Świętych porządkujemy groby naszych bliskich – uszanujmy to miejsce, jakim jest Cmentarz i i śmieci, usunięte chwasty, oraz pozostałości po wieńcach i zniczach składajmy w wyznaczonym miejscu i w kontenerze.
Proponujemy aby znicze w opakowaniach szklanych ponownie napełnić odpowiednim wkładem i powtórnie użyć.
Osobom dbającym o to wyjątkowe miejsce i godnie się tam zachowującym – Bóg zapłać!


Intencje mszalne 12.10-18.10.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

1)+ Władysława (f) Gromala (od uczestników pogrzebu)

2) W pewnej intencji

 

 

17.00

+ Jan Janiczak w rocz. śm. i rodzice Walenty i Aniela

 

    Wtorek

6.30

1)+ Edward Radoń (z okazji imienin)

2+ Edward Romaniak (z okazji imienin)

 

17.00

+ Władysław i Jadwiga Jabcoń

 

Środa

6.30

1)+Antoni Bierówka 23 rocz. śm.

2)+ Aniela Jamrozik, syn Walenty

 

17.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Bargłowa i Cebulowa oraz za zmarłych z tych rodzin

 

  Czwartek

6.30

1)+ Stanisława (f) Parszywka. Mąż Ludwik

2) + Maria Jopek z Bajcerówki

 

 

17.00

+ Jadwiga Firek (z okazji imienin)

 

Piątek

6.30

1)

2) O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Józefy i Edwarda w 55 rocznicę ślubu

 

 

17.00

 Zbiorowa

 

   Sobota

6.30

1)O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Teresy w 85 urodziny

2)+ Janina Stopa, Antoni mąż, Alfred syn

 

 

17.00

+ Marię Ciscoń, mąż Andrzej, wnuk Jacek

 

  Niedziela

6.30

+ Andrzej Bierówka w 9 rocz. śm.

 

 

8.00

+ Jadwiga Pęcek (z okazji imienin) + zm. rodzice

 

 

10.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla członkiń Róży Św. Jadwigi Śląskiej  (zel. Janina Jopek) oraz zmarłych z tej Róży

 

 

11.30

O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Małgorzaty i Andrzeja Kowalcze w 40 rocznicę ślubu

 

 

16.00

Za Parafian