1. Kończymy XXI Tydzień św. Krzysztofa – przez jego przyczynę wypraszajmy opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. Błogosławienie pojazdów mechanicznych –po każdej mszy św. i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą akcję zakupu pojazdów mechanicznych dla misjonarzy na różnych kontynentach. Za ofiary – Bóg zapłać!

2. Dzisiaj czcimy św. Joachima i św. Annę - Rodziców Najśw. Maryi Panny. Niech to będzie dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, dziadkom, babciom i wszystkim starszym ludziom. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ludziach utrudzonym i doświadczonych życiem. Pamiętajmy o tych, którzy są jeszcze z nami i często wspierają nas w trudach życia, jak i o tych, którzy odeszli już do Pana po nagrodę wieczną.

3. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół Roli Roli Szyszkowej . - za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Knapiki i Kościelnych.

4. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia Matki Boskiej Anielskiej, możemy zyskać odpust zupełny, „Porcjunkuli”. Zyskują go ci, którzy spełniając zwykłe warunki nawiedzą kościół i odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

 

5. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli, dobrych i bezpiecznych wakacji. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

Intencje Mszalne  - 27.07. – 02.08. 2020

Dzień

Godzina

Intencja

 

Poniedziałek

6.30

 

+ Stanisław i Anna Książek

Wtorek  

6.30

+ Anna Czapnik  / od uczestników  pogrzebu /

 

 

 

 

Środa

6.30

+ Władysław Miernik – 22 r. śm. ;

 

 

18.00

O błogosławieństwo Boże  i Opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli  Szyszkowej i za Zmarłych z tych rodzin

 

 

 

Czwartek

6.30

+Tadeusz Głowa

 

Piątek

6.30

+ Władysław Książek r. śm. Katarzyna żona;

 

 

15.00

Ślubna

 

Sobota

6.30

+ Marian i Hilda Kołodziejczyk, córka Aniczka

 

 

15.00

Ślubna

 

 

16.00

Ślubna

 

Niedziela

 6.30

Za Parafian

 

 

 

 8.00

+  Zdzisław Gościej -11r. śm.

 

10.00

+ Aniela i Franciszek Kania / od synowej/

 

 

11.30

Dziękczynna za szczęśliwe rozwiązanie

 

 

16.00

+ Stanisława/f/. Janiczak - 22r . śm. Franciszek mąż