1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.00.

3. We czwartek w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci NMP Szkaplerznej. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Kanonik Marcin Cholewa – wykładowca UPJP II w Krakowie, obchodzący w tym roku Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Po sumie będzie Procesja Eucharystyczna i dziękczynny hymn Te Deum. Porządek Mszy Św. : 6.30, 8.00, 11.00,17.00.

4. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół Roli Jasionkowej - za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Bacowej.

5. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. . Dotychczasowym i przyszłym Ofiarodawcom – Bóg zapłać!

6. W minioną niedzielę, przy kościele zebrano do puszek na rzecz poszkodowanych podczas powodzi i nawałnic i innych klęsk żywiołowych kwotę 4800,00 PLN i 1 euro . Za ofiary – Bóg zapłać! Ofiary zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem „Caritas” naszej Archidiecezji.

7. W piątek o godz. 18.00 – Msza św. zbiorowa za Zmarłych, poprzedzona modlitwą za Zmarłych o godz. 17.30.

8. Gościom i Parafianom życzymy radosnego świętowania i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu spełniania obowiązków lub wakacyjnego wypoczynku.

Intencje mszalne 13.07-19.07.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

+ Helena Romaniak 1 rocz. śm.

 

 

18.00

W pewnej intencji

 

    Wtorek

6.30

+ Stefania Jopek i jej rodzice

 

Środa

6.30

+ Stefania Jochymek 6 rocz. śm. mąż Walenty

 

 

18.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Jasionkowej za zmarłych z tych rodzin

 

Czwartek

NMP z Góry Karmel

6.30

+ Rafał Głuc 20 rocz. śm

 

 

8.00

+ Henryk Antolak ( z okazji imienin)

 

 

11.00

1)Za Parafian

2) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla członkiń Róży MB Skaplerznej  (zel Halina Grubarek) oraz zmarłych z tej Róży

3) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla członkiń Róży Św. Anny  (zel. Stefania Mirek) oraz zmarłych z tej Róży

 

 

17.00

+ Stanisława (f) Czyszczoń, mąż Józef

 

Piątek

6.30

+ Edward Romaniak 13 rocz. śm.

 

 

18.00

Zbiorowa

 

   Sobota

6.30

+ Maria Kowalcze 2 rocz. śm.

 

  Niedziela

6.30

O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Krzysztofa i Jolanty w 10 rocz. ślubu

 

8.00

+Stanisław Gancarczyk w 14 rocz. śm

 

 

10.00

+ Stanisław Kania

 

 

11.30

O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Ewy i Jana w 25 rocz. ślubu (od dzieci)

 

16.00

Za Parafian