1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz: 6.30, 8.00 10.00. I 17.00.Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału we Mszy św. dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

3. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca - w czwartek od 17.00 Godzina Święta, natomiast w piątek o 16.00 adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi.
W I sobotę o godz. 18.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Odmawianie cząstki różańca – pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

5. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół Roli : Lachowej - za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Lawrowej i Gąsiorowej.

6. W niedzielę przyszłą – 5 lipca o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza święta rocznicowa za śp. + Ks. Kanonika Aleksandra Woźniczkę, byłego proboszcza tej parafii. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w Jego intencji.

7. Informujemy, że dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej została zniesiona, za wyjątkiem osób, które ukończyły 65 rok życia, obłożnie chorzy i tych którzy wyrażają lęk przed zakażeniem.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.


Intencje mszalne 28.06-5.07.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

+ Monika Jabcoń 31 rocz. śm. + rodziców Stefania i Andrzej

 

 

8.00

+Szymon Kowalcze w rocz. śm i zm. z rodziny

 

 

10.00

+Józef Wróbel 20 rocz. śm

 

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Członkiń Róży św. Apostołów Piotra i Pawła(zel. Barbara Zamarło) oraz za zmarłych z tej Róży

 

    Wtorek

6.30

1) + Władysław Jabcoń, żona Jadwiga, siostra Rozalia

2) + Anna Czapnik /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Karol Mizera, żona Rozalia, córka Aniela, syn Jan

 

Środa

6.30

1)+ Czesława (f) i Władysław Miernik

 

 

18.00

1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Lachowa i za zmarłych z tych rodzin

 

  Czwartek

6.30

1)+ Stanisław Lech rocz. śm.

 

 

18.00

+ Emilia i Władysław Główka

 

Piątek

6.30

+ Stanisław Jopek, ojciec Czesław

 

 

18.00

 Wynagradzająca NSPJ (Straży Honorowej NSPJ)

 

   Sobota

6.30

+ Tadeusz Hanusiak 45 rocz. śm. żona Karolina

 

 

18.00

 O zdrowie dla Bogusława

 

  Niedziela

6.30

O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Franciszek z okazji 70 urodzin (od żony z dziećmi i wnukami)

 

 

8.00

W pewnej intencji

 

 

10.00

+Ludwik i Maria Sierant, oraz ich syn Jerzy

 

 

11.30

+ Ks. Kan Aleksander Woźniczka (od Parafii)

 

16.00

+ Wiktoria, Franciszek Firek + Maria, Stanisław Miernik