1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

4. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz.18-tej będzie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji nauczycieli i wychowawców, a także pracowników szkoły podstawowej, a także za Zmarłych nauczycieli i pracowników.

5. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół Rolom : /Książkowa, Balowa, Gościejowa i Szwajcowa./- za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Lachowej.

6. Specjalne podziękowanie dla Rodziców młodzieży bierzmowanej za „Dar Ołtarza” – na odnowienie naczyń liturgicznych. Bóg zapłać!

7. Informujemy, że dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej została zniesiona, za wyjątkiem osób, które ukończyły 65 rok życia, obłożnie chorzy i tych którzy wyrażają lęk przed zakażeniem.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

9. UWAGA 1 : Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej : www.letownia.katolicki.eu

10. UWAGA 2: W najbliższym tygodniu planujemy rozpocząć prace związane z pielęgnacją drzew „Pomników Przyrody”. Bardzo prosimy aby nie parkować samochodów na parkingu między kościołem a cmentarzem.

11. Na nowy tydzień – Szczęść Boże!


Intencje mszalne 22.06-28.06.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

1)+ Jan Pajka, żona Bronisława, syn Henryk

2)+ Marian Janiczak /od uczestników pogrzebu/  

 

18.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Mileny Kowalcze z okazji 1 urodzin

 

    Wtorek

6.30

1) + Władysław Swałtek i zm. rodzice Jan i Wktoria

2) + Teresa Janiczak  /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Wanda Ciscoń w dniu imienin

 

Środa

6.30

1)+ Sterania (f) Pęcek w 1 rocz. śm.

2) W pewnej intencji

 

 

18.00

1) W intencji młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania

2) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Książkowa, Balowa, Gościejowa, Szwajcowa i za zmarłych z tych rodzin

 

  Czwartek

6.30

1)+ Stanisław Kołodziejczyk w 1 rocz. śm.

2) +Bernadeta Zembol /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Jan Rażniak z okazji imienin

 

Piątek

6.30

1)+ Janina Jamrozik

2)+ Stanisław Mąka w rocz. śm.

 

18.00

+ Władysław Pawłowski z okazji imienin

 

   Sobota

6.30

1)+ Stanisław Kołodziejczyk w 1 rocz. śm.

2) W pewnej intencji

 

18.00

 O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Członkiń Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy(zel Janina Jabcoń) oraz za zmarłych z tej Róży

 

  Niedziela

6.30

+ Władysław Kamoń z okazji imienin

 

8.00

+ Tadeusz Gancarczyk w 17 rocz. śm

 

 

10.00

O zdrowie, błogosławieństwo Boże oraz mądre życiowe wybory dla Tomasza Chowańca z okazji 18 urodzin, opiekę Matki Bożej

 

11.30

W podziękowaniu za ofiarodawców, wspierających w odbudowie domu, oraz  wszelką życzliwość

 

16.00

Za Parafian