1. Obchodzimy dzisiaj pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Niech to będzie okazja do dziękczynienia również za nasze umocnienie Duchem Świętym w sakramentach chrztu i bierzmowania. Podziękujmy za to, że nasze ciała są mieszkaniem Ducha Świętego. Prośmy o Jego dary i o dobre natchnienia w codziennym życiu.
Dzisiaj o godz. 12.00, nasz Rodak – Neoprezbiter Ks. Robert Jabcoń odprawi w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną. Osobę księdza Prymicjanta polecamy łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła, porządek mszy św.: 6.30 , 8.00, 10.00 i 17.00.

3. W niedzielę przyszłą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się w naszej diecezji okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, w naszym dekanacie odpust w Jordanowie. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
Codziennie w „Godzinie Miłosierdzia” /15.00 -16.00/ jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca czerwca od godz. 16,00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja . W tym czasie także okazja do spowiedzi. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. ponadto w I czwartek od godz, 17.00 podczas Godziny Świętej.

5. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii… Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie mieszkańcom Roli Budowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania prosimy mieszkańców Roli Kowalczęcia.

6. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 15.30.

7. Począwszy od dzisiejszej niedzieli zostają zniesione ograniczenia ilościowe dotyczące uczestniczących w nabożeństwach w kościele z zachowaniem przepisów sanitarnych / maseczki i zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami liturgii.

8. W zakrystii kościoła można nabywać czasopisma religijne.

9. Choć stan pandemii jeszcze trwa, to powoli życie codzienne wraca do normy, rygory i restrykcje są już złagodzone. Od dzisiaj w Kościołach nie ma ograniczeń liczbowych, jeśli chodzi o uczestnictwo we Mszach św. i nabożeństwach. W związku z tym, w naszej Archidiecezji Ks. Arcybiskup Metropolita odwołał ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszach św. w niedzielę i święta. Ale z uwagi na trwająca jeszcze pandemie, udzielił dyspensy dla osób starszych, powyżej 65 roku życia, oraz dla osób z objawami infekcji… i dla tych, którzy czują lęk przed zarażeniem…

Ks. Arcybiskup zachęca korzystających z dyspensy do łączności ze wspólnotą kościoła przez osobistą modlitwę w domu, czytanie Pisma św. i po przez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe. Zachowujemy nadal ostrożność i zalecenia sanitarne: odpowiednią odległość miedzy sobą, a w przestrzeni publicznej zamkniętej używamy maseczek, także w kościele. Zalecenia te przyczyniają się do poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach…Do zakończenia pandemii, musimy jeszcze okazać trochę cierpliwości…
Z naszego kościoła nadal będą transmitowanie wszystkie Mszę św. i nabożeństwa.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli. Z nadzieją i w dobrym zdrowiu oczekujmy na pokonanie pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym Świecie…
Drogich solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Zmartwychwstałego, opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. Szczęść Boże..

11. UWAGA: Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej www.letownia.katolicki.eu


Intencje mszalne 1.06-7.06.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

+ Tadeusz Bąbol  26 rocz. śm.

 

NMP Matki Kościoła

8.00

+ Władysław Kędzior 35 rocz. śm.

 

 

10.00

+ Maria i Stanisław Zembol, syn Franciszek, córka Maria

 

 

17.00

+ Alojzy i Maria Piwowarczyk, synowie  Władysław i Jan

 

Wtorek

6.30

1) o zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej oraz mądre życiowe wybory dla Dominika Serafin z okazji 18 urodzin

2) + Zbigniew Trybała /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Mieczysław Jamrozik

Środa

6.30

+ Aniela Makusek w rocz. śm, Jan mąż, Marian syn

 

 

18.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Budowa i za zmarłych z tych rodzin

 

Czwartek

6.30

1)+ Czesław Jopek syn Stanisław

2) + Maria Kowalcze /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Wiesław Krawczyk z okazji urodzin /od chrześnika z rodziną/

 

Piątek

6.30

1)+ Ludwik Hobot /od uczestników pogrzebu/

2)+ Józef Frankiewicz /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

Wynagradzająca NSPJ (od Straży Honorowej NSPJ)

 

Sobota

6.30

1)+ Józef Kowalcze w 8 rocz.śm. Łukasz syn

2)+ O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Patryka z okazji urodzin

 

18.00

 + Stanisława (f) Kowalcze, męża Franciszka, synów Andrzeja i Janusza, ciotkę Józefę

 

Niedziela

6.30

+ Emilia Główka

 

8.00

Za Parafian

Trójcy

Świętej

10.00

O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Członkiń Róży MB Nieustającej Pomocy (zel. Stanisława Płaszcz) oraz zmarłych z tej Róży

 

11.30

W pewnej intencji

 

16.00

 +Bronisław Hanusiak żona. Anna