1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. We wtorek 26 – Dzień Matki dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych, które Odprawiane są w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

5. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
Codziennie w „Godzinie Miłosierdzia” /15.00 -16.00/ jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św.

6. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie mieszkańcom Roli Jakubczęcia. za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.
Do sprzątania prosimy Rolę Budową.

7. Z radością podajemy do wiadomości, że w sobotę 29 maja o godzinie 10.00 w katedrze lubelskiej zostanie wyświęcony na kapłana nasz Rodak diakon Robert Jabcoń, który w niedzielę Zesłania Ducha Świętego o godz. 12.00 odprawi w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną. Z racji na obowiązujące obostrzenia co do ilości uczestników nabożeństw w kościele – apelujemy o pozostanie w domach i oglądanie transmisji internetowej, aby w ten sposób umożliwić Księdzu Prymicjantowi umieszczenie w naszej świątyni najbliższej rodziny i zaproszonych imiennie gości.
Osobę księdza Prymicjanta polecamy łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

8. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Jest możliwość oglądania transmisji nabożeństw z naszego kościoła lub z innych sanktuariów. Przy transmisji należy pamiętać, że musi to być łączenie się duchowe na bieżąco/ nie można posługiwać się nagraniem nabożeństwa w innym czasie/.

9. W zakrystii kościoła można nabywać czasopisma religijne.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli. Z nadzieją i w dobrym zdrowiu oczekujmy na pokonanie pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym Świecie…
Drogich solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Zmartwychwstałego, opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. Szczęść Boże..

11. UWAGA: Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej: www.letownia.katolicki.eu

Intencje mszalne 25.05-31.05.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

1)+ Elżbieta Piotrowski /od uczestników pogrzebu/

2) + Ireneusz Miernik /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Maria Hanusiak /od uczestników pogrzebu/

 

Wtorek

6.30

1)+ Aniela Kowalcze i zmarli synowie i córka

2)+ Elżbieta Piotrowski /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Janinę Czyszczoń w dniu matki /od dzieci/

 

Środa

6.30

1) + Hanryka(f) i Ludwik  Durek w rocz. śm. +Annę Pęczek

2) O zdrowie i błog. Boże, opiekę MB dla Jacka z okazji 1 urodzin

 

 

18.00

1)+ Stanisław Kamoń 8 rocz. śm.

2) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Wichrowej  i za zmarłych z tych rodzin

 

Czwartek

6.30

1)+ Józefa (f) Worwa w 2 rocz. śm.

2)+ Anna Jamrozik /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Karolina Hanusiak w rocz. śm., mąż Tadeusz

 

Piątek

6.30

1)+Mieczysław Hanusiak 32 rocz. śm.

2)+ Józef Wyka  /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Józef Barglik, żona Eugenia, Teresa Luberda

 

Sobota

6.30

 

7.00

+ Karolina i Tadeusz Hanusiak 26 rocz. śm.

 

 + Franciszek Hanusiak w rocz. śm. Maria żona

 

 

18.00

+Jacek Funek 25 rocz. śm.

 

Niedziela

6.30

+ Stanisława(f) Grubarek w 21 rocz. śm.

 

 

8.00

O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Renaty i Tadeusza z okazji 20 rocz. ślubu

 

 

10.00

+ Za Parafian

 

 

12.00

Msza Święta Prymicyjna ks. Robert Jabcoń

 

 

16.00

+ Tomasz Gwiźdź, żona Karolina