1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Przeżywamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym . Z racji na ograniczoną ilość wiernych mogących przebywać jednocześnie w kościele, serdecznie zachęcamy do duchowej łączności /poprzez internet / w codziennych nabożeństwach i odmawianie Litanii Loretańskiej wspólnie w rodzinach. Nabożeństwo majowe w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13-go dnia miesiąca od maja do października. Pierwsze nabożeństwo - w najbliższą środę o godz. 18.00.

4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

5. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie mieszkańcom Roli Gorylowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania prosimy Rolę Wichrową.

6. Codziennie w „Godzinie Miłosierdzia” /15.00 -16.00/ jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św.

7. Powodowani warunkiem, że w przypadku naszej świątyni może być zgromadzonych jednocześnie 49 wiernych, dlatego w niedziele i święta - proponujemy:

a/. wejście do kościoła przez „Babiniec”,/nie wcześniej niż 20 minut przed Mszą św./,
b/.uczestnicy liturgii otrzymują przy wejściu specjalne bloczki z numerami 1 -39;
c/.zamawiający intencję mszalną otrzymuje 10 „bloczków” dla siebie i rodziny,
/pobieranie ok.20 min. przed nabożeństwem/;
d/. w przypadku intencji „za Parafian”- wydawane będą bloczki o numerach: 1- 49;
e/. po wejściu do kościoła , zajmujemy miejsca, zachowując stosowne odległości,/ nie tylko w nawie głównej, ale także w kaplicach bocznych, kaplicach pod dzwonami, na chórze, w środku. /
f/.w liturgii uczestniczymy w maseczkach /zdejmujemy tylko podczas przyjmowania Komunii św;/ g/. Komunię św. przyjmujemy na rękę;

8. Począwszy od dzisiejszej niedzieli wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 11.30.

9. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Jest możliwość oglądania transmisji nabożeństw z naszego kościoła lub z innych sanktuariów. Przy transmisji należy pamiętać, że musi to być łączenie się duchowe na bieżąco/ nie można posługiwać się nagraniem nabożeństwa w innym czasie/.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli. Z nadzieją i w dobrym zdrowiu oczekujmy na pokonanie wirusa i epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym Świecie……. Szczęść Boże..

11. Drogich solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Zmartwychwstałego, opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

12. W zakrystii kościoła można nabywać czasopisma religijne.

13. UWAGA: Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej: www.letownia.katolicki.eu


Informacja nt. obchodów jubileuszu 100. rocznicy

urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

W pobożności polskiej maj jest szczególnym miesiącem, w którym w codziennej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej zanosimy do Boga Ojca prośby i błagania. W ciągu całego swojego życia modlitwy przez Jej pośrednictwo zanosił również Karol Wojtyła, a potem papież św. Jan Paweł II, oddając się całkowicie w Jej matczyne ręce, co wyraził w swoim biskupim i papieskim zawołaniu Totus Tuus. W tym roku w jeszcze bardziej doniosły sposób chcemy dziękować za życie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka, obchodząc setną rocznicę jego urodzin.

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

 

16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich

W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

 

17 maja 2020 r.  WADOWICE

Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II): 

godz. 10.30 - Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1

godz. 13.00 - Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

 

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

W sam dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:

godz. 17.00 - Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05 - Koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów” emitowany
w TVP 1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

 

14-16.06.2020 r.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

 

Dodatkowo

seria #PoznajGo – każdego 18. dnia miesiąca filmy ze wspomnieniami przyjaciół i najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

 


Czcigodni Księża,

Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich - duchownych i świeckich - zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem.

+Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski


Intencje mszalne 11.05-17.05.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Zofii i Tadeusza z okazji 50 rocz. ślubu

2)O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Bożeny i Aleksandra w rocznicę ślubu /od rodziców i rodzeństwa/

 

18.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Janiny z okazji 60 urodzin /od męża z córkami/

Wtorek

6.30

1)+ Władysława (f) Gromala /od uczestników pogrzebu/

2)+ Marian Janiczak /od uczestników pogrzebu/

 

18.00

+ Ludwik Kowalcze w rocz. śm. /od D. Burmistrz/

 

Środa

6.30

1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Elżbiety i Wiesława Klimala z okazji 25 rocz. ślubu /od rodziców i brata/

2) + Stanisława (f) Majerek, mąż Stanisław, córka Władysława i zięć Jan

 

18.00

1)O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Elżbiety i Wiesława Klimala z okazji 25 rocz. ślubu

2) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Gorylowej  i za zmarłych z tych rodzin

Czwartek

6.30

+ Stanisław(f) Gierat /od męża/

 

 

18.00

+ Wanda  Kania, mąż Stanisław w rocz. śm.

 

Piątek

6.30

1)+Łukasz Kowalcze w 15 rocz. śm.

2)+ Stanisław i Wanda Kania

 

18.00

+ Zbiorowa z zmarłych

 

Sobota

6.30

1)+Stanisław Makuch, żona Zofia i bracia

2) + Władysław i Stanisława(f) Kucała

 

 

18.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Pauliny i Wiesława z okazji 10 rocz. ślubu, oraz Teresy i Jana w 35 rocz. ślubu

Niedziela

6.30

+ Janina Kowalcze w rocz. śm. i jej rodziców

 

 

8.00

+ Florian Gościej, żona Joanna i syn Zdzisław

 

 

10.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, Opiekę MB dla Marii i Antoniego Kowalcze w 40 rocz. ślubu /od dzieci i wnuków/

 

11.30

Dziękczynna w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

 

 

16.00

Za Parafian