1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przeżywamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym. Z racji na ograniczoną ilość wiernych mogących przebywać jednocześnie w kościele, serdecznie zachęcamy do duchowej łączności /poprzez internet / w codziennych nabożeństwach i odmawianie Litanii Loretańskiej wspólnie w rodzinach. Nabożeństwo majowe w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

3. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski i naszej archidiecezji. Polecajmy naszemu patronowi wszystkie sprawy naszej archidiecezji, a także jego następcę na krakowskiej stolicy - arcybiskupa Marka. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach. Serdeczne podziękowanie mieszkańcom Roli Ciszczonkowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania prosimy Rolę Gorylową.

5. Codziennie w „Godzinie Miłosierdzia” /15.00 -16.00/ jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św.

6. Powodowani warunkiem, że w przypadku naszej świątyni może być zgromadzonych jednocześnie 49 wiernych, dlatego w niedziele i święta - proponujemy:

a/. wejście do kościoła przez „Babiniec”,/nie wcześniej niż 20 minut przed Mszą św./,
b/.uczestnicy liturgii otrzymują przy wejściu specjalne bloczki z numerami 1 -39;
c/.zamawiający intencję mszalną otrzymuje 10 „bloczków” dla siebie i rodziny,
/pobieranie ok.20 min. przed nabożeństwem/;
d/. w przypadku intencji „za Parafian”- wydawane będą bloczki o numerach: 1- 49;
e/.po wejściu do kościoła , zajmujemy miejsca, zachowując stosowne odległości,/ nie tylko w nawie głównej, ale także w kaplicach bocznych, kaplicach pod dzwonami, na chórze, w środku. /
f/.w liturgii uczestniczymy w maseczkach /zdejmujemy tylko podczas przyjmowania Komunii św;/ g/. Komunię św. przyjmujemy na rękę;

7. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Jest możliwość oglądania transmisji nabożeństw z naszego kościoła lub z innych sanktuariów. Przy transmisji należy pamiętać, że musi to być łączenie się duchowe na bieżąco/ nie można posługiwać się nagraniem nabożeństwa w innym czasie/.

8. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi…i udzieli łaski Miłosierdzia… Życzymy dobrej niedzieli…. W rodzinach obdarzajmy się wzajemnie miłością i serdecznością. Z nadzieją i w dobrym zdrowiu oczekujmy na pokonanie wirusa i epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym Świecie……. Szczęść Boże..

9. Drogich solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza, opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

Intencje mszalne 4.05-10.05.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

1)+  Justyna Radoń, Stanisław mąż, Edward syn

2)O zdrowie i błogosławieństwo Boże. Opiekę MB dla Józefa

 

18.00

+ Stanisław Gościej, Czesława (f) żona

 

Wtorek

6.30

+ Zofia Kołodziejczyk rocz. śm.

 

18.00

O szczęśliwe rozwiązanie dla Małgorzaty

Środa

6.30

+ Zbigniew Trybała /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Czyszczonkowej,  i za zmarłych z tych rodzin

 

Czwartek

6.30

1)+ Antoni Kowalcze /od uczestników pogrzebu/

2)+ Stanisław Kowalcze / od żony/

 

 

18.00

+ Stanisława(f) Funek, mąż Bolesław, syn Stanisław

 

Piątek

6.30

1)+Stanisław Kania

2)+ Stanisław Paluszek z okazji imienin, Stanisław Mizera, Stanisław Ciscoń, Stanisław Kania /od Danuty Proszek/

 

 

18.00

+ Wypominkowa

 

Sobota

6.30

1)+Stanisław Burmistrz 7 rocz. śm

2) O zdrowie , Błog. Boże, opiekę MB dla Eweliny i Marcina w 1 rocz. ślubu /od rodziców/

 

18.00

+ Krzysztof Kolanko w 4 rocz. śm.

 

Niedziela

6.30

+ Stanisław Kędzior, Stanisław Kosek

 

 

8.00

Za Parafian

 

 

10.00

W pewnej intencji

 

16.00

+Stanisław Gancarczyk w dniu imienin