1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Codziennie w „Godzinie Miłosierdzia „ /15.00 – 16.00/ jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w kościele.

3. W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym . Z racji na ograniczoną ilość wiernych mogących przebywać jednocześnie w kościele, serdecznie zachęcamy do duchowej łączności /poprzez internet / w codziennych nabożeństwach i odmawianie Litanii Loretańskiej wspólnie w rodzinach.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Pana Jezusa 16.00 -18.00 w tym czasie okazja do spowiedzi św. Z racji na ograniczoną ilościowe dotyczące zgromadzonych wiernych w kościele, będziemy sukcesywnie udzielać Komunii św. osobom , które przystąpiły do spowiedzi, aby wierni mogli się wymieniać.

5. W sobotę 2 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski /przeniesiona z niedzieli/ porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.6.30, 8.00, 10.00, 16.00. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

6. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach.

7. Pragniemy poinformować, że planowana na 3 maja Uroczystość I Komunii Dzieci klas III , zostaje przeniesiona czas po wakacjach – termin dokładny ustalimy po konsultacji z Rodzicami dzieci.

8. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Jest możliwość oglądania transmisji nabożeństw z naszego kościoła lub z innych sanktuariów. Przy transmisji należy pamiętać, że musi to być łączenie się duchowe na bieżąco/ nie można posługiwać się nagraniem nabożeństwa w innym czasie/.

9. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

10. Powodowani warunkiem, że w przypadku naszej świątyni może być zgromadzonych jednocześnie 49 wiernych, dlatego w niedziele i święta - proponujemy:

a/.wejście do kościoła przez „Babiniec”,/nie wcześniej niż 20 minut przed Mszą św./,
b/.uczestnicy liturgii otrzymują przy wejściu specjalne bloczki z numerami 1 -39;
c/.zamawiający intencję mszalną otrzymuje 10 „bloczków” dla siebie i rodziny,
/pobieranie ok.20 min. przed nabożeństwem/;
d/. w przypadku intencji „za Parafian”- wydawane będą bloczki o numerach: 1- 49;
e/.po wejściu do kościoła , zajmujemy miejsca, zachowując stosowne odległości,/ nie tylko w nawie głównej, ale także w kaplicach bocznych, kaplicach pod dzwonami, na chórze, w środku. /
f/.w liturgii uczestniczymy w maseczkach /zdejmujemy tylko podczas przyjmowania Komunii św;/
g. Komunię św. przyjmujemy na rękę;

11. Jest dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych w piątek – 1 maja 2020

12. Księża biskupi zachęcają i proszą bardzo wiernych, o modlitwę o potrzebny deszcz dla rozwoju przyrody, by nie zabrakło nam chleba i wody…Oby Bóg Miłosierny oddalił od nas nieszczęście suszy….

13. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi…i udzieli łaski Miłosierdzia… Życzymy dobrej niedzieli…. W rodzinach obdarzajmy się wzajemnie miłością i serdecznością. Z nadzieją i w dobrym zdrowiu oczekujmy na pokonanie wirusa i epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym Świecie……. Szczęść Boże..

14. UWAGA: Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej : www.letownia.katolicki.eu

Intencje mszalne 27.04-3.05.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Bernadetta Zembol /od uczestników pogrzebu/

 

 

7.00

+ Maria Kowalcze /od uczestników pogrzebu/

 

Wtorek

6.30

+ Anielę i Józef Czyszczonik

 

Środa

6.30

+ Stanisław Kania, żona Wanda w rocz. śm.

 

7.00

+Elżbieta Piotrowski /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

+ Krystyna Gościej /od uczestników pogrzebu/

 

Czwartek

6.30

+ Teresa Janiczak/od uczestników pogrzebu/

 

 

7.00

+ Marian Janiczak /od uczestników pogrzebu/

 

Piątek

6.30

1)+ Jadwiga  Jabcoń w 10 rocz. śm. mąż Władysław, siostra Rozalia

2) Dziękczynna z prośbą o  zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę MB dla Józef Parszywka w 80 urodziny /od dzieci i wnuków/

 

18.00

Wynagradzająca NSPJ /od Straży Honorowej/

 

Sobota

Matki Bożej Królowej Polski

6.30

 + Marianna i Michał Radoń

 

 

 8.00

+ Bolesław Gierat i żona Rozalia, synowa Stanisława Gierat

 

 

10.00

+ Ireneusz Miernik /od uczestników pogrzebu/

 

 

16.00

+Zmarli z rodziny Makusek, Jędrochów, Firek, Jagusiak

Niedziela

6.30

+ Józef Leksander 8 rocz. śm. /D. Burmistrz/

 

 

8.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Członkiń Róży MB Królowej Polski

/Zelatorka Janina Zięba/ i za zmarłe członkinie tej Róży

 

10.00

W intencji  druhów Strażaków o opiekę św. Floriana i za zmarłych druhów

 

16.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Krystyny i Władysława z okazji 45 rocz. ślubu /od dzieci/