1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego z dodatkową Mszą św. o godz. 11.30.

3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego – porządek nabożeństw jak w dzisiejszą niedzielę: 6.30, 8.00,10.00,11.30, 16.00;

4. Przypominamy, że – w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób - proponujemy /zgodnie z dekretem naszego Metropolity/, aby we mszach świętych w niedzielę i w tygodniu uczestniczyły tylko osoby zamawiające daną i intencję i najbliższa rodzina.

5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia – codziennie transmisja Nowenny z naszego kościoła o godz.15.00

6. W niedzielę przyszłą Święto Miłosierdzia Bożego.

7. Serdecznie dziękujemy za:
- życzenia z okazji Święta Kapłańskiego,
- życzenia z okazji Wielkanocy,
- ofiary na cele parafialne przekazywane indywidualne,
- naszym Informatykom za umożliwienie transmisji nabożeństw z naszego kościoła;

8. Szczególne „Bóg zapłać” Wam Drodzy Parafianie i Goście za zdyscyplinowanie i pozostawanie w domach w tych dniach naszej narodowej kwarantanny.
Wyrażamy nadzieję, że wszystkie te niedogodności związane ze stanem epidemii w niedługim czasie ustąpią i będziemy mogli odśpiewać wspólnie Bogu w naszej świątyni dziękczynne „ Te Deum”….

9. Osoby zamierzające nawiedzić Cmentarz prosimy o zapoznanie się z zasadami przebywania w tym miejscu. Uwagi te zamieszczone są na stronie internetowej naszej parafii i na Facebooku.

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.


Drodzy Parafianie i Goście.

„Niech w te święta Wielkiej Nocy
Spłynie rzeka Bożych mocy.
Niech ta moc napełni serca
Spokojem i radością.
A przy rodzinnym stole
Niech ta moc wyzwoli ochotę
Do dalszego życia
I do pełnego miłości,
Wspólnego rodzinnego bycia.
Życzymy, aby tak się stało
I po śmierci się zmartwychwstało”!

Tego życzą

Wasi Duszpasterze
Łętownia - Wielkanoc 2020

PS. Zdrowie, zdrowie – niech Wam sprzyja,
A koronawirus niech omija…./z dala/

11. UWAGA: Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej www.letownia.katolicki.eu