1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiejsze święto jest dniem modlitwy w intencji młodzieży – prośmy Boga aby młodzież dochowała wierności krzyżowi i Ewangelii w trzecim tysiącleciu naszej wiary.

2. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – szczegóły w aneksie /odczytać/

3. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o godz. 11.30. /

4. O ile nie będzie innych komunikatów ze strony władz państwowych i sanitarnych – w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć:

a) do dnia 11 kwietnia 2020 r. – maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę;

b) od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania – maksymalnie 50 osób, wliczając w to uczestników i sprawujących posługę. Jeśli pojawią się nowe przepisy państwowe, dotyczące zgromadzeń religijnych, należy się do nich dostosować i uwzględnić je w praktyce duszpasterskiej.

5. Wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane na profilu internetowym „Facebook”. Aby korzystać z transmisji należy mieć konto na portalu „Facebook„ następnie w wyszukiwarce wpisać nazwę: „Parafia Łętownia Transmisja”. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli ludzie młodzi pomogą w tym względzie ludziom starszym lub mniej zorientowanym w kwestiach informatycznych.

6. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

UWAGA: Wszelkie komunikaty dotyczące parafii podajemy codziennie podczas transmisji nabożeństw na Facebooku: Parafia Łętownia Transmisja i na stronie internetowej www.lentownia.katolicki.eu

Święte Triduum Paschalne: Łętownia 2020

Wielki Czwartek / 9 kwietnia/

18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej - Transmisja z naszego kościoła
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 20.30,- Transmisja z naszego kościoła

Wielki Piątek: / 10 kwietnia/ Obowiązuje /post ścisły/;

8.00– 15.00 Adoracja Pana Jezusa „w ciemnicy” / Transmisja z naszego kościoła/

15.00 Droga Krzyżowa Transmisja z naszego kościoła
Koronka do Miłosierdzia Bożego /ROZPOCZĘCIE NOWENNY/

18.00 Liturgia Męki Pańskiej Transmisja z naszego kościoła
Adoracja przy Grobie Pana Jezusa do 20.30;

Wielka Sobota / 11 kwietnia/:

8.00 – 18.00 / Transmisja bezpośrednia z naszego kościoła ukazująca Pana Jezusa w Monstrancji w „Grobie Pańskim” /przy ołtarzu głównym”/

15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego - Transmisja z naszego kościoła

18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - Transmisja z naszego kościoła

UWAGA! Z racji na ograniczenia odnośnie ilości / jednocześnie może przebywać łącznie wewnątrz i na zewnątrz kościoła tylko do 5 osób /, WYJĄTKOWO ! - serdecznie prosimy o pozostanie w domach i zachęcamy do duchowej łączności poprzez transmisję internetową podczas nabożeństw Wielkiego Tygodnia.


UWAGA!
Wyjątkowo w tym roku NIE BĘDZIE poświęcenia pokarmów!

Błogosławieństwo pokarmów w domu