1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Ufamy, że pomimo tej trudnej sytuacji, jaka obecnie jest naszym udziałem, potrafimy zaufać do końca Bogu, który jest Panem dziejów i pozwoli nam w niedalekiej przyszłości przeżywać prawdziwą radość z ustania epidemii…

2. Przeżywamy ten dzień w szczególnej sytuacji w naszej Ojczyźnie - łączymy się zatem duchowo z wszystkimi Parafianami, którzy pozostali w domach w trosce zdrowie własne i innych. Powtarzamy za naszym Arcypasterzem że: „Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku”…, zatem pozostając w domach ze względu na zaistniałe okoliczności / troska o zdrowie swoje i innych / nie popełniamy grzechu… /dekret z 14.03.2020/

Ze względu na fakt, że zgromadzenie liturgiczne nie może przekraczać liczby 50 osób - proponujemy /zgodnie z dekretem naszego Metropolity/, aby we mszach świętych w niedzielę i w tygodniu uczestniczyły tylko osoby zamawiające daną intencję i najbliższa rodzina.
Osobom pozostającym dzisiaj w domach proponujemy oglądanie transmisji Mszy św. / w internecie – z naszego kościoła/, w telewizji / z innych kościołów/ lub słuchanie w radio. 
W piątki Wielkiego Postu – transmisja radiowa Drogi Krzyżowej z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie / I program PR – g.18.30/.
Dzisiaj nie będzie w naszym kościele nabożeństw: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Proponujemy modlitwę w domach – o 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego a potem recytację lub śpiew trzeciej części Gorzkich Żali, natomiast wieczorem o 18.00 Różaniec.

3. Informujemy, że ze względu na obecną sytuację - rekolekcje parafialne - jesteśmy zmuszeni przenieść na czas Adwentu.

4. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wiernych zainteresowanych akcją „Duchowej adopcji” - informujemy, że akcję przeprowadzimy po ustaniu aktualnych ograniczeń w funkcjonowaniu parafii.

5. Podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół z Roli Gancarze, /za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc/. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Ciszczonkowej.

6. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni /przesuwamy wskazówki o 1 godzinę do przodu/.

7. Ze względu na zaistniałe okoliczności – bardzo prosimy o czytanie komunikatów bieżących dotyczących funkcjonowania naszej parafii znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii: www.letownia.katolicki.eu Apelujemy także, by wiadomości przekazywać także tym sąsiadom, którzy nie mają dostępu do internetu.

8. Z satysfakcją informujemy, że dzięki życzliwości i uprzejmości naszych Parafian / „fachowców” od informatyki /, - jesteśmy w stanie przeprowadzać transmisje Mszy Świętych z naszego kościoła parafialnego.
Transmisja jest prowadzona przez portal Facebook. Transmisja dostępna jest TUTAJ. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli ludzie młodzi pomogą w tym względzie ludziom starszym lub mniej zorientowanym w kwestiach informatycznych. Zachęcamy również do przekazywania tej informacji innym, by jak najwięcej osób mogło o niej usłyszeć.
Mszę święte będą transmitowane w niedzielę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 jak również msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 7.00 i 17.00, według zamówionych intencji, /patrz: strona internetowa Parafii/.

9. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

10. Trwając w duchowej łączności z Wami Wszystkimi, którzy powodowani rozprzestrzeniającą się coraz bardziej epidemią koronawirusa, zanosimy gorące modły do Miłosiernego Boga o ustanie epidemii i powrót do normalnego życia.
Apelujemy również o pomoc sąsiedzką osobom starszym samotnym i chorym

11. Życząc Wam obfitych łask Bożych i wytrwałości pośród wszelkich trosk, zamieszczamy specjalną modlitwę o ustanie epidemii, którą odmawiamy codziennie w kościele. /można ją sobie wydrukować i w domach odmawiać/. - Wasi duszpasterze….


PS. Posługą spowiedzi służymy przed i podczas nabożeństw odprawianych w kościele.

Codziennie jest możliwość nawiedzenia kościoła i modlitwy przed Panem Jezusem ukrytym w tabernakulum /otwarte do połowy drzwi i ustawiony klęcznik/, a także w kaplicach pod dzwonami.

Sprawy kancelaryjne załatwiamy w kancelarii - bezpośrednio po nabożeństwach  /za wyjątkiem niedziel i świąt/.


MODLITWA W CZASIE EPIDEMII

Jezu Chryste, przemierzałeś miasta i wsie „lecząc wszystkie choroby i wszystkie słabości”. Na twój rozkaz, chorzy odzyskiwali zdrowie. Przyjdź nam teraz z pomocą pośród rozprzestrzeniającego się w świecie koronawirusa, abyśmy mogli doświadczyć twojej uzdrawiającej miłości.
- Ulecz tych, którzy są chorzy z powodu wirusa. Niech odzyskają swoją siłę i zdrowie dzięki dobrej opiece medycznej.
- Ulecz nas z lęku, który uniemożliwia współpracę między ludźmi i sprawia, że sąsiedzi nie pomagają sobie nawzajem.
- Uzdrów nas z naszej dumy mogącego prowadzić do bagatelizowania choroby, której skutki nie znają granic.
- Jezu Chryste, uzdrowicielu wszystkich, bądź przy nas w czasach niepewności i smutku.
- Bądź z tymi, którzy zmarli z powodu wirusa. Niech odpoczywają z Tobą w Twoim wiecznym pokoju.
- Bądź z rodzinami chorych i zmarłych, gdy martwią się i rozpaczają. Strzeż ich przed chorobą i przed rozpaczą. Niech doświadczą Twojego pokoju.
- Bądź z lekarzami, pielęgniarkami, całym personelem medycznym i z tymi, którzy prowadzą badania nad znalezieniem lekarstwa. Wspieraj wszystkich, którzy otaczają opieką poszkodowanych i narażają swoje życie. Napełnij ich Twoim pokojem i chroń ich.
- Bądź z przywódcami wszystkich narodów. Obdarz ich dalekowzrocznością w działaniu, by z miłością i prawdziwą troską zabiegali o dobro ludzi, którym mają służyć. Daj im mądrość do inwestowania w długoterminowe rozwiązania, które pomogą nam przygotować się na przyszłe epidemie lub zapobiec im. Niech wspólnie pracując osiągną cel i doświadczą Twojego pokoju.
- Jezu Chryste, pozostań z nami gdziekolwiek jesteśmy, w domu czy za granicą, pośród wielu cierpiących czy tylko w gronie najbliższych. Nie opuszczaj nas, gdy walczymy o życie i gdy je opłakujemy. Pomóż nam wytrwać i być przygotowanym, a nasz niepokój zastąp swoim pokojem.
Jezu Chryste, uzdrów nas.
Jezu Chryste, uzdrów nas.
AMEN


Intencje mszalne 23.03-29.03.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Stefania (f) Gościej /od uczestników pogrzebu/

 

 

7.00

+ Władysława (f) Gromala /od uczestników pogrzebu/

 

 

17.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Grzegorza z okazji 30 rocznicy urodzin

 

Wtorek

6.30

+ Marian Janiczak /od uczestników pogrzebu/

 

 

7.00

 + Teresa Janiczak /od uczestników pogrzebu/

 

 

17.00

1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Eugenii z okazji 90 urodzin

2) O zdrowie, błogosławieństwo Boże dla członków Żywego Różańca pod wezwaniem św. Józefa i za zmarłych z tej róży zelator Tadeusz Mirek

Środa

6.30

+ Krystyna Gościej /od uczestników pogrzebu/

 

 

7.00

+ Józef Zembol /od uczestników pogrzebu/

 

 

17.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Gancarze i za zmarłych z tych rodzin

Czwartek

6.30

+ Helena Hanusiak 3 rocz. śm.

 

 

7.00

+ Bernadetta Zembol /od uczestników pogrzebu/

 

Piątek

6.30

+ Józef Tais, żona Anna i zm. rodzice

 

 

7.00

+ Anna Jamrozik /od uczestników pogrzebu/

 

 

17.00

+ Elżbieta Piotrowski /od uczestników pogrzebu/

 

Sobota

6.30

+ Lidia Klasa z okazji imienin

 

 

7.00

 + Franciszek Janiczak 36 rocz. śm. żona Stanisława

 

Niedziela

6.30

Za Parafian

 

 

8.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Marii w 80 urodziny

 

10.00

+ Józef Hanusiak

 

 

16.00

 + Rozalia Wróbel w 4 rocz. śm. mąż Feliks