1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Dzisiaj - 8 marca przypada Dzień Kobiet. Życząc Przedstawicielkom płci pięknej obfitości łask Bożych i Opieki Matki Bożej - otoczmy Je życzliwą pamięcią modlitewną.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 ,Drogi Krzyżowej „Kalwaryjskiej” w niedzielę - po sumie /ok. 11.00/. oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.00

5. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu - 22 marca 2020 r.

7. Podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół / Rolom Gliniki, Plebańskie, Za Lasem, Dział Wichrowy /za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Saguchy.

8. W zakrystii są do nabycia baranki „Caritas”. Za nabywanie baranków – Bóg zapłać!

9. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.