1. Zgromadzeni na Mszy św. podziękujmy Bożej Opatrzności za szczęśliwie przeżyty tydzień i prośmy o Bożą pomoc w codziennym trudzie czy podczas zimowego wypoczynku. Polećmy Bogu rozpoczynających dzisiaj ferie zimowe dzieci i młodzież szkolną.

2. Serdeczne podziękowanie za: ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Jagusie / , za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Firkówka.

3. W niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. 6.30, 8.00, 10.00,11.30 i 16.00. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zechciejmy również materialnie wesprzeć szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Klasztory i domy zakonne borykają się niejednokrotnie z dużymi trudnościami materialnymi . Zapraszamy również do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które pochodzą z naszej parafii.

4. Również 2 lutego Jubileusz 25- lecia posługiwania w naszej parafii , będzie świętował Pan Krzysztof Gwiżdż – nasz Kościelny. Za Jego piękne i ofiarne posługiwanie w naszej Wspólnocie pragniemy Panu Bogu podziękować uroczystą Mszą św. o godz. 11.30 sprawowaną w Jego intencji. Serdecznie zapraszamy do dziękczynnej modlitwy.

5. W dzisiejszą niedzielę siostry Sercanki z Krakowa prowadzą kwestę po Mszach św. przed kościołem na remont bursy dla studentek. Swoją wdzięczność za złożone ofiary wyrażają codzienną modlitwą za darczyńców i Mszą świętą w intencjach ofiarodawców zamawianą raz w tygodniu. Z góry dziękują za złożoną ofiarę na ten cel.

 

6. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

7. Dzieci klasy III wraz z rodzicami – w ramach przygotowania do I Komunii św. - zapraszamy ze świecami na Mszę św. 2 lutego na godz. 16.00