1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Ale zastanowimy się też nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Może warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: jaka naprawdę jest nasza wiara ?

3. Serdeczne podziękowanie za: ofiary kolędowe, ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół Roli: Makuch Niżny, Bargłowa i Cebulowa, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Ciszczony .

4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

5. W naszej parafii zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwana kolędą. Kapłani przynosili w Wasz dom Boże błogosławieństwo. Była to okazja do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy. Jeszcze raz wyrażamy szczerą wdzięczność za życzliwe i serdeczne przyjmowanie nas w Waszych domach. Gratulując Wam gospodarności i troski o Wasze posesje i ich otoczenie, życzymy aby dobry Bóg zechciał Was umacniać Swoim Błogosławieństwem przez wszystkie dni 2020 roku, a Matka Najświętsza otaczała macierzyńską opieką. Za wszelkie dobro duchowe i materialne składamy staropolskie Bóg zapłać!

6. Spotkanie Opłatkowe Parafialnego Koła „Caritas” – środa g.17.45 / na plebanii/;

7. Na nowy tydzień – Szczęść Boże!