1. Dzisiaj przedostatni dzień tegorocznego Adwentu. Ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku 24 grudnia, na środę 25 grudnia. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

2. W Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Święte 6.30, 8.00, 10.00, 11.30, 16.00.

3. W czwartek Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Msze Święte w podobnym porządku 6.30, 8.00, 10.00, 11.30, 16.00. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce. W naszej archidiecezji na UP JPII w Krakowie.

4. Serdeczne podziękowanie za: ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół Roli Czarnoty, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Zagrody Niżne.
Specjalne podziękowanie Osobom przygotowującym szopkę, choinki i dekoracje Bożonarodzeniowe.

5. W zakrystii można nabywać Świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2019 ”. Serdecznie zachęcamy do nabywania tych świec, które są wyrazem naszej miłości miłosiernej.

6. Jutro w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej o godz. 17.30. dla tych, którzy mieli obiektywną przeszkodę i nie mogli skorzystać ze spowiedzi św. wcześniej

7. Na nowy tydzień Szczęść Boże!