1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz.6.30 i w środę o 17.00.

2. Serdeczne podziękowanie za: ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół Roli Kubackich, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Zagrody Wyżne.

3. W środę – 18 grudnia w naszej parafii przeżywać będziemy spowiedź adwentową w następujących godzinach: 8.30–12.00 i 14.30–17.00. Skorzystajmy z tej możliwości w tym dniu, aby dać szansę późniejszego skorzystania z tego sakramentu dla tych, którzy mają obiektywną przeszkodę, albo dojadą do parafii przed samymi świętami

4. Dzisiaj /do skarbonek/ zbierane są ofiary na „Fundusz Organistowski” za rok 2019. Za złożone ofiary – Bóg zapłać! Jeśli do Kogoś nie dotarła koperta z w/w nadrukiem – bardzo prosimy o odebranie takiej koperty w zakrystii, względnie własnoręczne wypisanie danych na normalnej kopercie. Już teraz Wszystkim Ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać!

5. W piątek /20 grudnia/ od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. - prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii kościoła /do środy/.

6. W piątek o 17.00 Msza św. zbiorowa za Zmarłych, która poprzedzona będzie adoracją Najświętszego Sakramentu /16.30/.

7. W zakrystii można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2019”. Serdecznie zachęcamy do nabywania tych świec, które są wyrazem naszej miłości miłosiernej.

8. Pan Kościelny składa serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie go w Waszych domach przy okazji roznoszenia opłatków i za złożone przy tej okazji ofiary. Za wszelkie dobro i staranie składa Wszystkim staropolskie Bóg zapłać!

9. Na nowy tydzień Szczęść Boże!