1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dzisiaj też patronalne święto Służby Liturgicznej, z tej racji na Mszy św. o godz. 10.00 do LSO zostaną włączeni nowi ministranci i scholistki, natomiast pozostali odnowią swoje przyrzeczenia. LSO Polecamy łaskawej pamięci wszystkich parafian. Króluj nam Chryste!

3. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. W niedzielę przyszłą pierwsze w tym roku Roraty.

4. Podziękowanie za ofiary na tacę, ofiarę z Roli Kościelnych, za sprzątanie kościoła, oraz wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Klimasowej i Chlebkowej.

5. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla Ubogich z racji obchodzonego w minionym tygodniu Dnia Ubogich. Za ofiary Bóg zapłać!

6. Wszystkim na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże!


Począwszy od tego tygodnia domy naszej parafii będzie nawiedzał Pan Kościelny przynosząc nam Opłatki Wigilijne. Przy tej okazji będzie zbierał ofiary za swoją posługę w naszej parafii. W ciągu minionego roku. Podobnie jak w roku poprzednim składamy ofiarę uwzględniając przy tym także ofiarę kolędową. Pan Kościelny podobnie jak w latach poprzednich będzie chodził tylko raz. Ufamy, że Wszyscy Parafianie wykażą wielkie zrozumienie i z życzliwością, staropolską gościnnością i hojnością przyjmą Go w swoich domach. Serdecznie prosimy o zrozumienie – Bóg zapłać!