1. Przeżywamy miesiąc listopad – miesiąc pamięci o duszach zmarłych, starajmy się nadal ich wspomagać modlitwą ,uczestnictwem we Mszy św. odpustami i Komunią św.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Składając ofiarę do skarbonek /u ministrantów/, możemy wesprzeć prześladowanych chrześcijan. Za ofiary – Bóg zapłać!

3. Jutro będziemy obchodzić narodowe Święto Niepodległości. W tym roku świętujemy 101 Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Starajmy się też udekorować nasze domy / kto tego jeszcze nie uczynił/ flagami narodowymi. Niech to również będzie wyraz naszej miłości do Ojczyzny.

4. Podziękowanie za ofiary na tacę, ofiary na wypominki, ofiarę z Roli Bacowej, za sprzątanie kościoła, dekorację ołtarzy kwiatami oraz wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Szyszkowej i Knapikowej.

5. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary Bóg zapłać!

6. Pielgrzymów do Ziemi Świętej zapraszamy na Mszę św. o godz. 5.30 - rozpoczynającą Pielgrzymkę – po Mszy św. wyjazd autokarem na lotnisko w Balicach.

7. Informujemy, że są prowadzone prace związane zabezpieczeniem drzew, będących pomnikami przyrody, a także starych drzew w otoczeniu naszego zabytkowego kościoła, /dokumentacja, program pielęgnacji i prace przy usuwaniu martwych gałęzi lub konarów/ - dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, podczas przebywania w pobliżu tych drzew oraz nie parkowanie samochodów w tym rejonie – zwłaszcza podczas wietrznej pogody.

8. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.


Po Święcie Wszystkich Świętych zwykle porządkujemy groby naszych bliskich – uszanujmy to miejsce, jakim jest Cmentarz i:

- śmieci, oraz pozostałości po wieńcach i zniczach składajmy w wyznaczonym kontenerze.
- naturalne kwiaty, ziemię, usunięte chwasty, odpady organiczne składajmy w kontenerze z napisem „KOMPOST”;

Proponujemy aby znicze w opakowaniach szklanych ponownie napełnić odpowiednim wkładem i powtórnie użyć.
Osobom dbającym o to wyjątkowe miejsce i godnie się tam zachowującym – Bóg zapłać!