1. W czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc Uroczystości Maryjnych i rocznic patriotycznych: 99 rocznica „Cudu nad Wisłą”, 75 rocznica Powstania Warszawskiego, 39 rocznica powstania „Solidarności”. Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy o trzeźwość narodu.

2. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Czarnoty/ - za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Gliniki, Plebańskie, Za Lasem, Dział Wichrowy.

3. W piątek z racji wspomnienia Matki Boskiej Anielskiej, możemy zyskać odpust zupełny, „Porcjunkuli”. Zyskują go ci, którzy spełniając zwykłe warunki nawiedzą kościół i odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja . W tym czasie także okazja do spowiedzi. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. ponadto w czwartek od godz, 17.00 podczas Godziny Świętej.

5. Dzisiaj po każdej mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlić o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą akcję zakupu pojazdów mechanicznych dla misjonarzy na różnych kontynentach. Za ofiary – Bóg zapłać!

6. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli, dobrych i bezpiecznych wakacji. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.
Na nowy tydzień Szczęść Boże!