1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach .

2. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Tegoroczną procesję Bożego Ciała poprowadzimy od „Biwaku” pod lasem - gdzie o godz.10.00 odprawiona będzie Msza św. przy I ołtarzu, II ołtarz na Roli Nad Folwarkiem-obok posesji Państwa Rusinów, III ołtarz przy bramie do Domu Pomocy Społecznej , IV ołtarz obok Spółdzielni Rolniczo-handlowej , następnie udamy się do kościoła, gdzie będzie zakończenie procesji.

3. Role patronackie:
I ołtarz – Role: Zagrody Wyżne i Kubackich,;
II ołtarz – Role: Nad Folwarkiem, Polana , Walasówka,;
III- Role: DPS w Łętowni;
IV- Młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w tym roku wraz z Rodzicami;

4. Bardzo prosimy sąsiadów i ludzi dobrej woli o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz dekoracji trasy procesji
- można skorzystać z pomocy parafii /do wypożyczenia są paliki do dekoracji i inne elementy do dekoracji ołtarzy – w tej kwestii zwrócić się do pana Kościelnego/,
- zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w tunikach i asysty procesyjne,
- dzieci sypiące kwiaty /próba – poniedziałek g. 17.30 przy kościele/
- zachęcamy do licznego udziału i religijnej atmosfery,
- udział w procesji jest dobrowolny,
- przez 8 dni będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała, codziennie Msza św. z procesją : w dni powszednie o godz.18.00, a w niedzielę o godz.10.00
Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji . Za ofiary złożone – Bóg zapłać!

5. We wtorek o 14.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla III klasy gimnazjum. Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na wspólną modlitwę dziękczynną.

6. W środę o 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na wspólną modlitwę .

7. Serdeczne podziękowanie za: ofiary na tacę i ofiarę od Roli Ciszczony, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Jagusie.

8. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.