1. Obchodzimy dzisiaj pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Niech to będzie okazja do dziękczynienia również za nasze umocnienie Duchem Świętym w sakramentach chrztu i bierzmowania. Podziękujmy za to, że nasze ciała są mieszkaniem Ducha Świętego. Prośmy o Jego dary i o dobre natchnienia w codziennym życiu.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła, porządek mszy św.: 6.30 , 8.00, 10.00 i 17.00. W naszym dekanacie – odpust w Toporzysku.

3. W niedzielę przyszłą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się w naszej diecezji okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, w naszym dekanacie odpust w Jordanowie.

4. Informujemy, że tegoroczną procesję Bożego Ciała chcielibyśmy poprowadzić od „Biwaku” pod lasem , gdzie byłby I ołtarz, II ołtarz na Roli Nad Folwarkiem, III ołtarz przy bramie do Domu Pomocy Społecznej, IV ołtarz obok Spółdzielni Rolniczo-handlowej. Bardzo prosimy mieszkańców Roli Nad Folwarkiem o propozycję lokalizacji 2 ołtarza. Bardzo prosimy mieszkańców Ról patronackich o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i dekorację trasy procesji.

5. Role patronackie:
I ołtarz – Role: Zagrody Wyżne i Kubackich,;
II ołtarz – Role: Nad Folwarkiem, Polana , Walasówka,;
III- Role: DPS w Łętowni;
IV- Młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w tym roku;

6. Serdeczne podziękowanie za: ofiary na tacę i ofiarę od Ról Bargłowa i Cebulowa, za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Ciszczony.

7. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 16.00 oraz w niedziele o godz. 16.00.

8. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 18.00.

 

9. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.