1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.00 /sprawowanej w intencji dzieci ich Rodzin/, 37 dzieci z klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać I Rocznicę. Pierwszej Komunii św. Polecamy ich łaskawej pamięci wszystkich parafian.

3. Dnia 13 maja /w poniedziałek/ rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13-go dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutr o godz. 18.00.

4. Wszystkim: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i za wszelką życzliwość i pomoc.
Szczególne podziękowanie Rodzicom dzieci rocznicowych , za piękny „ Dar Ołtarza” w postaci czteropoziomowego futerału na pateny do rozdawania Komunii św.

5. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. . Dotychczasowym i przyszłym Ofiarodawcom – Bóg zapłać!

6. W piątek 17 maja 2024 o godz. 8.15 – msza św. w intencji społeczności szkolnej- o błogosławieństwo Boże, opiekę świętego Jana Pawła II i o nagrodę wieczną dla Zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów / z okazji Święta Patrona Szkoły/.

7. W niedzielę przyszłą – Uroczystość Zesłania Świętego.

8. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

Intencje  mszalne  13-19.05.2024 r.

 

Poniedziałek

6.30

+ Marian Radoń – 3 r. śm.;

6.30

+ Barbara Kołodziejczyk / od uczestników pogrzebu/   ;

18.00

+ Stanisław  Gościej, żona Czesława ;

 

Wtorek

6.30

+ Stanisław i Genowefa Mielec i synowie ;

6.30

+ Jan Funek  / od uczestników pogrzebu/  ;

18.00

+ Bolesław Piaszczak / od uczestników pogrzebu/  ;

 

Środa

 

6.30

+ Aniela i Józef Czyszczonik ;

 

 

18.00

+ Wanda  Kania ;

 

Czwartek

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i mądre życiowe wybory dla Mileny i Janusza – 18 Urodziny ;

 

 

18.00

+ Michał  Piosek i Zmarli z Rodziny ;

 

Piątek

6.30

 + Jadwiga  Kowalcze  / od uczestników pogrzebu/  ;

 

 

18.00

 ++ Zmarli  ;

 

Sobota

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla  Franciszka  Miernika – 70 Urodziny  ;

 

 

 

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla  Władysławy i Tadeusza Ciszczoń – 55 Rocznica Małżeństwa ;

Niedziela

6.30

+ Za  Parafian ;

8.00

+ Władysław Wójtowicz, żona Maria ;

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB   dla Róży MB Nieustającej Pomocy /zel. Stanisława Płaszcz/ i za Zmarłych z tej Róży ;

11.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i dla Elżbiety i o wieczną nagrodę w niebie dla Mieczysława / od dzieci, wnuków i prawnuków / ;

16.00

+ Krystyna Panek – I r. śm.