1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy tzw. „Dni Krzyżowe” - będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące – rano o 6.20 procesja z Litanią do Wszystkich Świętych.

5. Podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół z Ról: Nad Folwarkiem, Polana, Walasówka, Makuch Wyżny, Bąbole. za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy Rolę Makuch Niżny.

6. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Nabożeństwo Wynagradzające. Serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka na wspólną modlitwę do Matki Bożej.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Wyjazd w sobotę o godz. 4.00. Są jeszcze dwa wolne miejsca - informacja w zakrystii.

9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.