1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, powierzamy się Bożej Opatrzności, ufając, że pozwoli nam ten czas wykorzystać z pożytkiem dla duszy i ciała. Rok rozpoczynamy okresem adwentu – czasem radosnego oczekiwania. W dobrym przeżyciu adwentu pomoże nam uczestnictwo w roratach odprawianych w naszym kościele codziennie o 6.30, a o 17.00 w środy, a w tym tygodniu także w piątek.

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących dzieci z biednych rodzin, przez nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które są do pobrania / tak jak w latach poprzednich / w zakrystii kościoła. Informujemy, że 9 PLN od każdej nabywanej świecy - parafia przekazuje Caritas naszej Archidiecezji , natomiast reszta kwoty pozostaje do dyspozycji Parafialnego Koła Caritas.

Roraty dla dzieci: - codziennie przynosimy serca z wypisanym dobrym uczynkiem, codziennie losowanie nagrody, codziennie losowanie figurek Dzieciątka Jezus i Matki Bożej,

2. Dzisiaj / do specjalnych Skarbonek /składamy ofiary na Fundusz Organistowski za rok 2022; Jeśli jakaś rodzina nie otrzymała koperty ze specjalnym nadrukiem, to prosimy o podejście do zakrystii, gdzie taką kopertę otrzymamy. Za ofiary – Bóg zapłać.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Budowej / za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Kowalczęcia .

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca - w czwartek od 16.00 Godzina Święta, natomiast w piątek od 15.00 adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi.

5. W sobotę 3 grudnia o godzinie 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Wynagradzające I Sobót Miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

6. Wszystkim na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże!

Intencje  mszalne  28.11.  -  04.12.2022 r.

Poniedziałek

6.30

+ Marianna i Jan Gospodarczyk – r. śm.

6.30

+ Marianna Kowalcze  / od uczestników pogrzebu/ ;

18.00

+ Marian Makusek – r. śm.;

Wtorek

6.30

+ Antoni Romaniak  / od uczestników pogrzebu/ ;

 

 

18.00

+ Andrzej Panek / im./ ;

Środa

6.30

+ Józef  Gospodarczyk – 7 r. śm.

7.15

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Anny i Michała Matulak – I rocznica Ślubu ;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Mieszkańców Roli Budowej i za Zmarłych  z tej Roli / ;

Czwartek

6.30

+ Franciszek Nosidlak - 8r. śm. Jadwiga żona ;

7.15

+ Stanisław Makuch – 16 r. śm. ;

18.00

+ Jacek, Stanisław, Czesława/f./ Bronisław Gościej ;

Piątek

6.30

+ Julian Pardytka, żona Władysława ;

 

 

18.00

 Wynagradzająca NSPJ

Sobota

6.30

W pewnej intencji ;

 

 

14.00

Ślubna

18.00

+ Antoni Musielak, Rodzice Stefan i Waleria ;

Niedziela

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla i św. Barbary dla Górników z Łętowni i łaskę nieba dla  Zmarłych Górników / ;

8.00

Za Parafian 

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Damiana – I Urodziny

11.30

+ Władysława /f./ i  Mieczysław Musielak ;

16.00

 + Edward Radoń – r. śm.