1. Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc Uroczystości Maryjnych i rocznic patriotycznych: 102 rocznica „Cudu nad Wisłą”, 78 rocznica Powstania Warszawskiego, 42 rocznica powstania „Solidarności”.

2. We wtorek z racji wspomnienia Matki Boskiej Anielskiej, możemy zyskać odpust zupełny, „Porcjunkuli”. Zyskują go ci, którzy spełniając zwykłe warunki nawiedzą kościół i odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia od godz. 16,00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja . W tym czasie także okazja do spowiedzi. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. ponadto w czwartek od godz, 17.00 podczas Godziny Świętej.

4. Wszystkim: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę, ofiarę od rodzin sprzątających kościół – Roli Zagrody Niżne; za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Nad Folwarkiem, Polana, Walasówka, Makuch Wyżny i Bąbole;

5. Serdeczne podziękowanie właścicielom pojazdów mechanicznych za ofiarę złożoną przy okazji poświęcenia pojazdów z okazji św. Krzysztofa – zebrano kwotę 5510,00 PLN, 15 euro. Kwota ta została przesyłana do Miva Polska dla misjonarzy na zakup nowych pojazdów. Bóg zapłać!

6. Trwają prace przy żniwach – ufamy, że wkrótce się zakończą. Msza św. dziękczynna za plony planowana jest 15 sierpnia – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Chcielibyśmy, aby tym roku dożynki zorganizowały Role: Ciszczony, Jagusie, Firkowka, Bielowa, Zembolowa i Potok . Serdecznie dziękujemy mieszkańcom tych ról za wszelkie zaangażowanie w tym względzie. Bóg zapłać!

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej,Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli, dobrych i bezpiecznych wakacji. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Na nowy tydzień Szczęść Boże!

Intencje mszalne  01.08.  - 07 .08 .2022 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Mieczysław  Hanusiak -  r. śm.;

 

 

Wtorek

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla  Członkiń Róży MB Nieustającej Pomocy / zel. Janina Jabcoń/ i  za Zmarłych z tej Róży;

 

 

Środa

6.30

Dziękczynna za szczęśliwą operację i z prośbą o zdrowie dla Czesława ;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Zagrody Niżne i  za Zmarłych z tej Roli;

Czwartek

6.30

+Janina Kowalcze - r. śm. i Zmarli Rodzice;

18.00

+ Stanisław Trybała /od uczestników pogrzebu/;

Piątek

6.30

+ Jadwiga  Pyciak ;

18.00

Wynagradzająca NSPJ;

Sobota

6.30

+ Stanisław i Eugenia Hanusiak;

14.00

Ślubna

18.00

+ Tadeusz Hanuszek – 5 r. śm.syn Jan

Niedziela

 

6.30

+ Eugeniusz Gospodarczyk – 13r. śm. syn Jan z rodziną

8.00

 + Stanisław Czyszczoń, żona Eugenia;

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Dawida i Samuela – rocznice Urodzin ; 

11.30

+ Edyta Ciscoń – 14r. śm.;

16.00

Za Parafian