1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Nabożeństwo majowe jest odprawiane w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, oraz o godz. 15.30 – w niedzielę.

3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. – 40 dzieci z klas III - na Mszy św. o godz. 10.00 / sprawowanej w intencji dzieci ich Rodzin/ po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego - polecamy ich łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

4. We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.6.30, 8.00, 10.00,11.30 i 16.00. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Ponadto o godz. 11.30 Msza św. w intencji Druhów Strażaków: dla żyjących o błogosławieństwo Boże i opiekę św. Floriana, a dla Zmarłych o wieczną nagrodę w niebie.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klasy IV szkoły podstawowej będą przeżywać w sposób uroczysty I Rocznicę przyjęcia I Komunii św. – prosimy o modlitwę w ich intencji, aby nadal umacniały przyjaźń z Bogiem. Spowiedź dla dzieci z klasy IV i ich rodzin – sobota w godz. 15.30.
W sobotę - Msza św. i nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16.00.

6. Wszystkim: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci - Bóg zapłać.
Do sprzątania prosimy Rodziców dzieci rocznicowych;

7. Szczególne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i rodzicom młodzieży bierzmowanej za piękny „Dar Ołtarza” w postaci kompletu haftowanych obrusów na ołtarze w naszej świątyni, oraz za prace porządkowe i wszelką życzliwość i pomoc.

8. Składka w niedzielę przyszłą przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii .

 

9. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.


Intencje mszalne 02.05.  -  08.05.2022 r.

Dzień

Godz.

Intencja

 

 

Poniedziałek

 

6.30

+ Władysław Piwowarczyk, żona Aniela i Zmarli z rodziny;

6.30

+ Anastazja  Miernik  / od uczestników pogrzebu/;

14.00

Ślubna

18.00

+ Stanisław Gościej, żona Czesława ;

 

 

Matki Bożej Królowej Polski

6.30

+ Józef  Leksander -  10.r. śm.;

8.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Róży NMP Królowej Polski  / zel. Janina Zięba/ i za Zmarłych z tej Róży; 

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB  i mądre życiowe wybory  dla Patrycji – 18 Urodziny ;

11.30

 O zdrowie błogosławieństwo Boże , opiekę MB i św. Floriana dla Druhów Strażaków i Szczęście Wieczne dla Zmarłych Druhów ;

18.00

+ Bolesław Gierat – r. śm. żona Rozalia ;

 

Środa

6.30

+  Michał Radoń, żona  Marianna ;

18.00

W pewnej intencji ;

 

Czwartek

6.30

+ Stanisław  Hanusiak ;

6.30

+ Stefania  Miernik / od uczestników pogrzebu/;

18.00

+Jadwiga i Władysław Jabcoń ;

 

Piątek

6.30

+Jadwiga  Hobot – I r. śm.;

18.00

Wynagradzająca NSPJ / od Straży Honorowej/

 

 

Sobota

6.30

+ Stanisław  Kowalcze / imieniny/;

6.30

+ Stanisław Paluszek, –  S. Ciscoń –  S. Kania – S.Mizera ;

18.00

+ Stanisława /f/. Musielak / imieniny/ ;

 

 

 

 

Niedziela

6.30

+ Stanisław Kędzior i Stanisław Kosek ;

8.00

+ Stanisław Burmistrz  / z ok imienin / ;

10.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Dzieci i ich Rodzin – I Rocznica Kom. Św.

11.30

Za Prafian ;

16.00

+ Stanisław Gancarczyk / imieniny/  i Rodzice ;