1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: jaka naprawdę jest nasza wiara ?

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę, i od rodzin sprzątających kościół /Rolom: Makuch Niżny, Bargłowa i Cebulowa za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Ciszczony .

4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

5. Druhowie Strażacy z OSP Łętownia serdecznie dziękują Mieszkańcom za życzliwe ich przyjęcie z kalendarzami i za wszelkie datki na rzecz straży, składane przy tej okazji. Bóg zapłać.

6. W sobotę zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską /Kolędę/. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach, gratulujemy Wam gospodarności i przedsiębiorczości. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary i za wszelkie wyrazy dobroci i życzliwości. Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wynagrodzi Wam wszelki trud i starania - Bóg zapłać i Szczęść Boże w Nowym 2022 Roku.

7. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia. Na nowy tydzień – Szczęść Boże!

 

Intencje mszalne 10.01. - 16.01.2022 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Rudolf Kania / od rodziny Kołodziejczyków/;

17.00

+ Maria i Stanisław Zembol, syn Franciszek, córka Maria ;

Wtorek

6.30

+ Edward Gwiżdż /od uczestników pogrzebu/;

17.00

+ Maria Brutanek – r. śm. Walenty mąż ;

Środa

6.30

+ Ewa Książek /od uczestników pogrzebu/;

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla pewnej osoby – 50 Urodziny / od męża i dzieci/;

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Makuch Niżny, Bargłowa i Cebulowa i za Zmarłych z tej Roli;

Czwartek

6.30

+ Jan Makusek - r. śm., Aniela żona i syn Marian ;

17.00

+ Anna Wróbel - r. śm. córka Halina ;

Piątek

6.30

+ Krystyna Kędzior /od uczestników pogrzebu/;

17.00

Wypominkowa za Zmarłych ;

Sobota

6.30

+ Stanisław Książek – 50 r. śm. ;

 

 

17.00

+ Eugenia Jopek /od uczestników pogrzebu/;

 

 

 

Niedziela

6.30

Za Parafian .

 

8.00

+ Henryk Antolak – r. śm. i Zmarli Rodzice ;

 

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Grzegorza – 40 Urodziny /od żony i dzieci/ ;

 

11.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Jakuba – 11 Urodziny;

 

16.00

+ Zofia Mołek- 9 r. śm. mąż Krzysztof – r. śm. ;