1. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Przed nami kolejny tydzień Adwentu. Spróbujmy także znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz.6.30 i w środę o 17.00.
1’. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. W środę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do zawierzenia się Tej, która jest nam zawsze pomagać gotowa i jest naszą Przewodniczką adwentową. Porządek Mszy św. 6.30, 8.00, 10.00 i 17.00.
Na mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci I komunijnych.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Źwięgadłowej / za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Kubackich .

4. Składka w niedzielę przyszłą przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o porządkach w naszych duszach i o tym, by na naszych stołach nie zabrakło wigilijnego opłatka i płonącej ogniem „miłości miłosiernej” tegorocznej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom./ świece do nabycia w zakrystii/.

6. W tym roku również ze względu na pandemię zachęcamy do spowiedzi podczas całego adwentu, gdyż wszystko wskazuje na to, że zorganizowanie spowiedzi z udziałem księży spoza naszej parafii będzie niemożliwe / jak to było przed Wielkanocą/. Będziemy dyżurować w konfesjonale codziennie przed Mszą św. Nie zwlekajmy na ostatnie dni przed świętami, ale już teraz spotkajmy się z Panem Jezusem w Sakramencie Pojednania

7. Wszystkim na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże!


Intencje mszalne  06.12.  -  12.12.2021 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Krystyna Kędzior   /od uczestników pogrzebu/;  

17.00

+ Stanisław Mirek, syn Jan i Zmarli rodzice: Walenty i Rozalia;

Wtorek

6.30

+ Józef  Kowalcze i Zmarli synowie i córki ;  

17.00

+ Antoni Pakoński /od uczestników pogrzebu/;    ;

 

 

Niepokalane Poczęcie

NMP

 

6.30

+ Marianna Czyszczoń / z ok. imienin/;  

8.00

+ Czesław Czyszczoń, żona Stefania i Rodzice z obu stron;

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Członkiń Róży Niepokalanego Poczęcia NMP /zel. Stanisława Brutanek/ oraz za Zmarłe Członkinie  z tej Róży ;

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Źwięgadłowej oraz za Zmarłych z tej Roli ;

17.00

+ Eugeniusz  Burmistrz ;

Czwartek

6.30

+ Franciszek Matuła, żona Stanisława ;

17.00

+ Walenty Jamrozik – 10 r. śm.;

Piątek

6.30

+ Karolina Mak, mąż Józef, syn Franciszek;

 

 

17.00

Wypominkowa ;

Sobota

6.30

+ Wanda Ciscoń – 5 r. śm.;

6.30

+ Anna i Rozalia Biela – r. śm. ;

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla  Janiny – 70 Urodziny ;  

Niedziela

 

6.30

+ Piotr Ożóg – 9 r. śm.

8.00

+ Franciszek Mak, Rodzice z obu stron i Zmarli z rodziny ;

10.00

+ Władysława/f./  i Mieczysław Musielak ;

11.30

Za Parafian / chrzty/ ;

16.00

+ Władysław i Jadwiga Jabcoń i siostra Rozalia Marczak ;