1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, Powierzamy się Bożej Opatrzności, ufając, że pozwoli nam ten czas wykorzystać z pożytkiem dla duszy i ciała. Rok rozpoczynamy okresem adwentu – czasem radosnego oczekiwania. W dobrym przeżyciu adwentu pomoże nam uczestnictwo w roratach odprawianych w naszym kościele codziennie o 6.30, a o 17.00 w środy, a w tym tygodniu także w piątek.
Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących dzieci z biednych rodzin, przez nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które są do pobrania / tak jak w latach poprzednich / w zakrystii kościoła.
Roraty dla dzieci: - codziennie przynosimy serca z wypisanym dobrym uczynkiem, codziennie losowanie nagrody, codziennie losowanie figurek Dzieciątka Jezus i Matki Bożej,

2. W tym roku ze względu na pandemię zachęcamy do spowiedzi podczas całego adwentu, gdyż wszystko wskazuje na to, że zorganizowanie spowiedzi z udziałem księży spoza naszej parafii będzie niemożliwe / jak to było przed rokiem /. Będziemy dyżurować w konfesjonale codziennie przed Mszą św.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Klimasowej i Chlebkowej/ za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Źwięgadłowej.. .

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca - w czwartek od 16.00 Godzina Święta, natomiast w piątek o 15.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.

5. W sobotę 4 grudnia o godzinie 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Wynagradzające I Sobót Miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

6. W minioną niedzielę podczas kwesty na pomoc dla Migrantów zebrano kwotę 1340 PLN –zebrane środki zostały przekazane na konto Caritas Polska. Ofiarodawcom dziękujemy…

7. Wszystkim na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże!

Intencje mszalne  29.11.  -  05.12.2021 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+Zdzisław Książek   /od uczestników pogrzebu/;  

7.00

+ Stanisława /f/. Reszka /od uczestników pogrzebu/;  

17.00

+ Stanisław Makuch – 15 r. śm.

Wtorek

6.30

+ Andrzej Panek / z ok. imienin/;  

7.00

+ O szczęśliwe rozwiązanie  ;     

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Andrzeja Hanusiaka z ok. imienin  / od żony, dzieci i wnuków/ ;

Środa

6.30

+ Rościsław Hanusiak i Rodzice: Władysław i Stanisława /f/. ;

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Klimasowej  i Chlebkowej oraz za Zmarłych z tych Ról ;

Czwartek

6.30

+ Franciszek i Jadwiga Nosidlak – r. śm.

 

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i mądrze życiowe wybory dla Julii – 18 Urodziny :

Piątek

6.30

+ Edward  Radoń – r. śm.;

 

 

17.00

Wynagradzająca NSPJ / od Straży Honorowej/ ;

Sobota

6.30

+ Jan Kolanko – 28 r. śm.

 

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i św. Barbary dla Górników i ich rodzin i o szczęście wieczne dla Zmarłych Górników ;  

Niedziela

 

6.30

+ Krystyna Szczurek / z ok. imienin/;

8.00

Za Parafian

10.00

+ Władysława i Mieczysław Musielak ;

11.30

+ Andrzej Janowiak – r. śm.

16.00

+ Maria Korabik- 50 r, śm., mąż Józef, syn Władysław ;