1. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony czci NMP Królowej Różańca świętego. Przez tę piękną modlitwę przez przyczynę Matki Bożej wypraszajmy sobie i naszym bliźnim potrzebne łaski. Zachęcamy do udziału nabożeństwach Różańcowych - odprawianych w dni powszednie o 17.00 i o 15.30 w niedzielę;.

2. W związku z odpustem w najbliższy poniedziałek od. godz. 8-tej odwiedzimy z Komunią św, obłożnie chorych w ich domach. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii kościoła.

3. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie również za: ofiary na tacę i ofiarę od Roli Książkowej, Balowej, Gościejowej i Szwajcowej , za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Lachowej.

4. Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu w dniach od poniedziałku do środy w godz.8.00 – 18.00, można przywozić dary w naturze dla kleryków naszego seminarium. Za dobroć serca serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

5. W zakrystii i na plebanii przyjmowane są wypominki roczne i listopadowe, tam też można zaopatrywać się w formularze wypominkowe.

6. Podziękowanie za ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w czasie kwesty zebrano kwotę 2753,50 PLN Bóg zapłać!

7. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.


Uroczystość Wszystkich Świętych

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – dla człowieka wierzącego wyrazem pamięci o Zmarłych jest zamówienie Mszy św. w Jego intencji oraz tradycyjne modlitwy wypominkowe. Od najbliższego tygodnia będziemy przyjmować już na Wypominki Roczne i listopadowe.
W ramach Wypominków Rocznych odprawione będzie 12 intencji mszalnych. Począwszy od listopada Msze św. Wypominkowe będą odprawiane w każdy drugi piątek miesiąca wieczorem. Ponadto w każdą niedzielę przed Mszami świętymi odczytujemy Imiona i Nazwiska Zmarłych polecanych w Wypominkach.
Imiona i Nazwiska prosimy pisać w 1 przypadku
np. Jan Kowalski, Maria Kowalcze itp.
Małżeństwa: Jan Kowalski – Maria żona , Janina córka itp.
Rodziny: np. Rodzina Kowalcze, Nowak itp.
Na Wypominki Roczne zgłaszamy najbliższych Zmarłych z Rodziny, a Zmarłych z dalszej rodziny możemy zgłaszać na Wypominki Listopadowe. W intencji tych Zmarłych będziemy się modlić na Cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz w naszym kościele w miesiącu listopadzie.

Przy okazji wypominków składamy tradycyjnie ofiary. Nie wyznaczamy kwoty od polecanej modlitwom Duszy, ale tradycyjnie w naszej diecezji jest przyjęte, że na Wypominki Roczne składa się ofiarę zbliżoną do intencji mszalnej, natomiast w Wypominkach listopadowych dowolną ofiarę.
Dzisiaj przy wejściu do kościoła można pobrać u ministrantów formularze na Wypominki Roczne jak i listopadowe , natomiast w ciągu tygodnia w kancelarii lub w zakrystii.
Zachęcamy do pobierania stosownych formularzy, gdyż usprawni to znacznie przyjmowanie Wypominków w tych dniach. Przyjmowanie wypominków odbywać się będzie w kancelarii na plebanii lub w zakrystii kościoła.
Na Formularzach do Wypominków Rocznych możemy zaznaczyć godzinę – jeśli będzie to możliwe to będą czytane przed daną Mszą św..
Formularze w kolorze białym – wypisujemy Wypominki Roczne.
Formularze kolorowe – Wypominki Listopadowe.

Przy okazji Święta Wszystkich Świętych porządkujemy groby naszych bliskich – uszanujmy to miejsce, jakim jest Cmentarz i i śmieci, usunięte chwasty, oraz pozostałości po wieńcach i zniczach składajmy w wyznaczonym miejscu i w kontenerze.
Proponujemy aby znicze w opakowaniach szklanych ponownie napełnić odpowiednim wkładem i powtórnie użyć.
Osobom dbającym o to wyjątkowe miejsce i godnie się tam zachowującym – Bóg zapłać!


Intencje mszalne 18.10.  -  24.10.2021r.

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

+ Władysław Korabik / od uczestników pogrzebu/;

 

 

17.00

+  Piotr Hanusiak ż. Katarzyna, syn Józef ;

Wtorek

6.30

+ Maria Kluska, mąż Władysław ;

7.00

+ Józef  Klimala / od uczestników pogrzebu/;

17.00

+ Maria i Władysław Wójtowicz ;

Środa

6.30

+ Stanisław  Mizera - rocznica śmierci ;

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Mieszkańców Roli Książkowej, Balowej, Gościejowej i Szwajcowej i za Zmarłych z tej  Roli ;

 

Czwartek

6.30

+  Lidia Klasa /od koleżanek/ ;

 

 

17.00

+ Maria Śliwka, córka Bogusława ;

 

Piątek

 

 

6.30

+  Władysław Jamrozik – 30 r. śm.;

 

 

17.00

+ Maria i Jan Adam Kołodziejczyk ;

 

 

Sobota

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej  dla Iwony Janusza Nosidlak – 20 rocznica ślubu / od  dzieci /:

 

 

17.00

+ Maria  Kowalcze – 2 r. śm. / od męża/;

 

 

Niedziela

6.30

+ Andrzej Ciscoń – r. śm. żona Maria ;

8.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej  dla Małgorzaty i Zbigniewa – 20 rocznica ślubu  /:

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej  dla Zofii i Tadeusza – 48 rocznica Ślubu i 70 rocznica Urodzin Zofii i Tadeusza ;

11.30.

+ Otylia Trybała – 6 r. śm. mąż Stanisław .;

 

 

16.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i o mądre życiowe wybory  dla Kamila – 18 Urodziny ;