1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie XX „Dzień Papieski". Dzisiaj również wspieramy naszymi ofiarami fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Za złożone ofiary Bóg zapłać! /kwesta do skarbonek na zewnątrz kościoła/.

2. We wtorek o godz. 17.00 - ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami. Podczas nabożeństwa będzie okazji do uczczenia relikwii dzieci fatimskich - świętych Franciszka i Hiacynty.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Bargłowej i Cebulowej/ za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Ciszczony.

4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii, a w niedzielę przyszłą na Misje - już teraz za ofiary – Bóg zapłać!

5. W najbliższą niedzielę, tj. 18 października z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na rozbudowę centrum dla dzieci ulicy w Sierra Leone.

6. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”. 


Uroczystość Wszystkich Świętych

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – dla człowieka wierzącego wyrazem pamięci o Zmarłych jest zamówienie Mszy św. w Jego intencji oraz tradycyjne modlitwy wypominkowe. Od najbliższego tygodnia będziemy przyjmować już na Wypominki Roczne i listopadowe.

W ramach Wypominków Rocznych odprawione będzie 12 intencji mszalnych. Począwszy od listopada Msze św. Wypominkowe będą odprawiane w każdy drugi piątek miesiąca wieczorem. Ponadto w każdą niedzielę przed Mszami świętymi odczytujemy Imiona i Nazwiska Zmarłych polecanych w Wypominkach.

Imiona i Nazwiska prosimy pisać w 1 przypadku np. Jan Kowalski, Maria Kowalcze itp.
Małżeństwa: Jan Kowalski – Maria żona , Janina córka itp.
Rodziny: np. Rodzina Kowalcze, Nowak itp.

Na Wypominki Roczne zgłaszamy najbliższych Zmarłych z Rodziny, a Zmarłych z dalszej rodziny możemy zgłaszać na Wypominki Listopadowe. W intencji tych Zmarłych będziemy się modlić na Cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz w naszym kościele w miesiącu listopadzie szczególnie przez pierwsze 8 dni tego miesiąca.

Przy okazji wypominków składamy tradycyjnie ofiary. Nie wyznaczamy kwoty od polecanej modlitwom Duszy, ale tradycyjnie w naszej diecezji jest przyjęte, że na Wypominki Roczne składa się ofiarę zbliżoną do intencji mszalnej, natomiast w Wypominkach listopadowych dowolną ofiarę.

Dzisiaj przy wejściu do kościoła można pobrać u ministrantów formularze na Wypominki Roczne jak i listopadowe , natomiast w ciągu tygodnia w kancelarii lub w zakrystii.

Zachęcamy do pobierania stosownych formularzy, gdyż usprawni to znacznie przyjmowanie Wypominków w tych dniach. Przyjmowanie wypominków odbywać się będzie w kancelarii na plebanii lub w zakrystii kościoła.

Na blankietach do Wypominków Rocznych możemy zaznaczyć godzinę – jeśli będzie to możliwe to będą czytane przed daną Mszą św..

Blankiety w kolorze białym – wypisujemy Wypominki Roczne.

Blankiety kolorowe – Wypominki Listopadowe.

Przy okazji Święta Wszystkich Świętych porządkujemy groby naszych bliskich – uszanujmy to miejsce, jakim jest Cmentarz i i śmieci, usunięte chwasty, oraz pozostałości po wieńcach i zniczach składajmy w wyznaczonym miejscu i w kontenerze.

Proponujemy aby znicze w opakowaniach szklanych ponownie napełnić odpowiednim wkładem i powtórnie użyć.

Osobom dbającym o to wyjątkowe miejsce i godnie się tam zachowującym – Bóg zapłać!


Intencje mszalne  11.10.  -  17.10.2021 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Stanisław  Janiczak /od uczestników pogrzebu/;

 

17.00

+ Józef Urban, żona Bronisława ;

Wtorek

6.30

O szczęśliwe rozwiązanie dla Marty / od rodziców/;

 

17.00

+ Wacław Zadora / z ok. imienin/;  

Środa

6.30

+ Józef i Józefa/f/ Matyjas - r. śm.

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Budowej i za Zmarłych z tej roli;

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Patrona dla Księdza Rafała /od Straży Honorowej/

Czwartek

6.30

+ Aniela Kowalcze – 28 r. śm.

 

17.00

+ Józef Gałan - /od uczestników pogrzebu/;

Piątek

6.30

+ Anna Romaniak /od uczestników pogrzebu/;

 

17.00

Wynagradzająca NSPJ /od Straży Honorowej/;

Sobota

6.30

+ Walenty i Wiktoria Tajs i Rodzice z  obu stron;

 

 

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Heleny – 82 Urodziny;

 

 

Niedziela

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Członkiń Róży św. Szymona i Judy Tdeusza /zel. Zofia Durek/ i  za Zmarłych z tej Róży;

 

8.00

+ Jan i Maria Bąbol  i Jan syn;

 

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Członkiń Róży MB Różańcowej/ zel.Władysława Hanusiak /i za Zmarłych z tej Róży;

 

11.30

+ Teresa Janiczak/ z ok. imienin/, Antoni mąż

 

16.00

+ Władysław Swałtek – 33 r. śm.