1. Dzisiaj rozpoczynamy sierpień – miesiąc Uroczystości Maryjnych i rocznic patriotycznych: 101 rocznica „Cudu nad Wisłą”, 77 rocznica Powstania Warszawskiego, 41 rocznica powstania „Solidarności”. Dzisiaj po każdej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

2. W poniedziałek z racji wspomnienia Matki Boskiej Anielskiej, możemy zyskać odpust zupełny, „Porcjunkuli”. Zyskują go ci, którzy spełniając zwykłe warunki nawiedzą kościół i odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia od godz. 16,00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja . W tym czasie także okazja do spowiedzi. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. ponadto w czwartek od godz, 17.00 podczas Godziny Świętej.

4. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie również za: ofiary na tacę i ofiarę od Roli Czarnoty ,za prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Gliniki, Plebańskie, Za Lasem, Dział Wichrowy.

5. Serdeczne podziękowanie właścicielom pojazdów mechanicznych za ofiarę złożoną przy okazji poświęcenia pojazdów z okazji św. Krzysztofa – zebrano kwotę 6285,,00 PLN, 20 koron i 5 funtów. Kwota ta została przesyłana do Miva Polska dla misjonarzy na zakup nowych pojazdów. Bóg zapłać!

6. Trwają prace przy żniwach – ufamy, że wkrótce się zakończą. Msza św. dziękczynna za plony planowana jest 15 sierpnia – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Chcielibyśmy, aby tym roku dożynki zorganizowały Role: Nad Folwarkiem, Polana, Walasówka, Makuch Wyżny, Makuch Niżny, Bąbole, Bargłowa i Cebulowa . Serdecznie dziękujemy mieszkańcom tych ról za wszelkie zaangażowanie w tym względzie. Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszego kościoła i parafii – za ofiary Bóg zapłać!

8. Gościom i Parafianom życzymy radosnego świętowania i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu spełniania obowiązków!

Intencje mszalne  02.08.  -  08.08.2021 r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Krystyna, Władysław i Teresa Kędzior;

 

18.00

+ Franciszek, Stefania i ich Dzieci ;

Wtorek

6.30

+ Stanisław i Czesława /f/ Mąka ;

 

18.00

W pewnej intencji ;

Środa

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Joanny i Krzysztofa - 20 r. ślubu ;

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Rodzin z Roli Czarnoty i za Zmarłych z tej roli;

Czwartek

6.30

+ Józef  Gałan /od uczestników pogrzebu/;

 

18.00

+ Maria Hanusiak – 2 r. śm.;

 

 

 

Piątek

6.30

+Ludwik  Hobot -2 r. śm.

 

18.00

Wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa – od Straży Honorowej NSPJ;

Sobota

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Ewy i Zbigniewa - 19  r. ślubu ;

 

15.00

Ślubna

18.00

Dziękczynna i prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Barbary i Władysława  - 40 r. ślubu / od dzieci i wnuków/;

 

 

Niedziela

6.30

+ Edyta Ciscoń  - 13 r. śm.

 

8.00

+Jan i Maria Gospodarczyk – r. śm./od wnuczki Barbary z rodziną/;

 

10.00

+ Jan Węgrecki – 7 r. śm.;

 

11.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i św. Floriana dla Druhów Strażaków i za Zmarłych Strażaków;

 

16.00

+ Stanisław Czyszczoń, Eugenia żona;