1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Dzisiaj procesja po Mszy św. z godz. 10.00, natomiast w dni powszednie o godz. 18.00.

2. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu również udzielanie błogosławieństwa dla małych dzieci i poświęcenie wianków.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie również za: ofiary na tacę i ofiarę od Roli Makuch Niżny, prace porządkowe i za wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Bargłowej i Cebulowej.

5. Specjalne podziękowanie dla przygotowujących ołtarze i dekorującym trasę procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy najwięcej się trudzili przygotowując I Ołtarz, gdzie była sprawowana Eucharystia Druhom Strażakom, asystom procesyjny, niosącym baldachim, feretrony sztandary, pocztom sztandarowym, orkiestrze OSP, dzieciom sypiącym kwiaty, Służbie liturgicznej, dzieciom komunijnym i wszystkim Uczestnikom tego pięknego eucharystycznego nabożeństwa.

6. W niedzielę przyszłą – składka będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary Bóg zapłać.

7. W niedzielę przyszłą – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00

 

8. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.


Intencje mszalne 07.06.  -  13.06.2021r.

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

+ Stanisława  /f/ Miernik, mąż Walenty;

18.00

+ Bronisław Pyciak, syn Jan;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla Rodzin z Roli  Jakubczęcia                              / przygotowujących II Ołtarz Bożego Ciała/;

 

Wtorek

6.30

+ Ludwik Durek, żona Henryka, Anna Pęcek;

18.00

+ Eugeniusz Burmistrz – 8 r. śm.;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Pielgrzymów do Kalwarii z  05.06.2021 r.;

Środa

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla Stanisława Gąsiorka –85 Urodziny ;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Roli Makuch Niżny i i za Zmarłych z tej Roli;

 

Czwartek

6.30

+ Antoni Gościej / z ok. imienin;

18.00

+ Ignacy Mizera – 26 r. śm., żona Stefania;

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla Rodzin z Roli  Budowej i Żwięgadłowa,  / przygotowujących I Ołtarz Bożego Ciała/;

 

Piątek

6.30

+ Tadeusz Kołodziejczyk   / od uczestników pogrzebu/;

18.00

Wypominkowa

 

Sobota

6.30

+ Stanisław Paluszek – 3 r. śm.

18.00

+ Jacek Mirek / od uczestników pogrzebu/;.

 

 

 

Niedziela

6.30

+ Antoni Ocieczek -  9 r. śm.

8.00

+ Antoni Janiczak /z ok. imienin/, żona Teresa;

10.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla Jakuba Brutanka – I Urodziny, / od dziadków, rodziców i rodzeństwa/; 

11.30.

Za Parafian, / chrzty/;

14.30

W pewnej intencji;

16.00

+ Krzysztof Płaszcz – 2 r. śm.