1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. – 32 dzieci z klas III - na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 / sprawowanych w intencji dzieci ich Rodzin/ po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego - polecamy ich łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

2. Przeżywamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym . Z racji na ograniczoną ilość wiernych mogących przebywać jednocześnie w kościele, serdecznie zachęcamy również do duchowej łączności w codziennych nabożeństwach i odmawianie Litanii Loretańskiej wspólnie w rodzinach.
Nabożeństwo majowe w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

3. Jutro 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.6.30, 8.00, 10.00, 16.00. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Ponadto o godz. 11.30 Msza św. w intencji Druhów Strażaków: dla żyjących o błogosławieństwo Boże i opiekę św. Floriana, a dla Zmarłych o wieczną nagrodę w niebie.

4. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii ofiary - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych za prace porządkowe i wszelką życzliwość i pomoc.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca - w czwartek od 17.00 Godzina Święta, natomiast w piątek o 16.00 adoracja – w tym czasie okazja do spowiedzi.

6. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski i naszej archidiecezji. Polecajmy naszemu patronowi wszystkie sprawy naszej archidiecezji, a także jego następcę na krakowskiej stolicy - arcybiskupa Marka.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klasy IV szkoły podstawowej będą przeżywać w sposób uroczysty I Rocznicę przyjęcia I Komunii św. – prosimy o modlitwę w ich intencji, aby nadal umacniały przyjaźń z Bogiem. Spowiedź dla dzieci z klasy IV i ich rodzin – sobota w godz. 8.00 – 8.30.
W sobotę - Msza św. i nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16.00.

8. Składka za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

9. Życzymy błogosławionej niedzieli. Z nadzieją i w dobrym zdrowiu oczekujmy na pokonanie wirusa i epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym Świecie……. Szczęść Boże..

Intencje mszalne 3.05 - 9.05.2021r.

Dzień

Godzina

Intencja

 

 

Uroczystość Matki Bożej

Królowej Polski

6.30

+ Józef  Leksander – 9 r. śm.

8.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Członkiń Róży MB Królowej Polski i za Zmarłe Członkinie /zel. Janina Zięba/

 

10.00

+Łukasz Kowalcze, Józef ojciec;

 

11.30

+ Michał i Marianna Radoń,

11.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB i św. Floriana dla Strażaków, oraz o Zbawienie Wieczne dla Zmarłych Druhów

 

14.30

+ Anna  Firek / od uczestników pogrzebu/;

16.00

+ Justyna Radoń, mąż Stanisław, syn Edward;

 

Wtorek

6.30

+Zdzisław Książek (od Dominika Marcina z rodzinami)

 

7.00

+ Ewa Książek (od rodziny Pawłowskich)

 

 

18.00

+ Florian Gościej, żona Joanna;

Środa

 

6.30

+ Franciszek Trybała, ż. Anna, dzieci Józef i Barbara i synowa Joanna;

 

18.00

W Bogu wiadomej intencji

 

Czwartek

6.30

+ Zdzisław Książek (od Doroty zm. i  dziećmi);

 

18.00

+ Sebastian Gościej, ż. Czesława;

 

Piątek

6.30

 + Stanisław Nowak   /z ok. imienin/

 

18.00

Wynagradzająca NSPJ / od Straży Honorowej/;

 

Sobota

6.30

+ Stanisław Dziadkowiec   /z ok. imienin

7.00

+ Stanisław Kowalcze   /z ok. imienin/

 

 

16.00

+ Stanisław Kędzior i +Stanisław Kosek   ;

16.00

+ Stanisław Kania ;

 

Niedziela

 

6.30

++ Stanisław Mizera, Stanisław Ciscoń, Stanisław Paluszek i  Stanisław Kania;

 

8.00

+ Stanisław Gancarczyk   /z ok. imienin/  i syn Tadeusz;

 

8.00

+ Stanisław Burmistrz   /z ok. imienin/

 

 

10.00

  O Boże Błogosławieństwo i opiekę MB dla dzieci z  kl. IV    i ich   Rodzin

 

11.30

    Za Parafian  / Chrzty/

 

 

14.30

   + Ewa Książek (od Dominika i Marcina z rodzinami)

 

 

16.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Doroty i Piotra i  córki Hani – I Urodziny;