1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Wszystkim, którzy się z nami łącza w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - ofiary na potrzeby naszej parafii….Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za prace porządkowe i wszelką życzliwość i pomoc.
Jednocześnie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach.

3. W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym . Z racji na ograniczoną ilość wiernych mogących przebywać jednocześnie w kościele, serdecznie zachęcamy do duchowej łączności w codziennych nabożeństwach i odmawianie Litanii Loretańskiej wspólnie w rodzinach. Pierwsze nabożeństwo już w piątek po mszy św. z godz. 18.00 . Nabożeństwo majowe w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00, o godz. 15.30 – w niedzielę.

4. Piękną formą pobożności Maryjnej jest gromadzenie się mieszkańców sąsiadujących z daną kapliczką ról na wspólną modlitwę. Zachowując przepisy sanitarne - podtrzymujmy tę piękną tradycję. Zadbajmy również o dekorację tych miejsc.

5. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika, prośmy o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

6. W niedzielę przyszłą w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. – 32 dzieci z klas III SP na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 / sprawowanej w intencji dzieci ich Rodzin/ po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego - polecamy ich łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich parafian. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z rodzinami dzieci I Komunijnych przyszły na msze św. w innych godzinach.
W sobotę spowiedź dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin od 8.00 – 9.00, natomiast msza św. i nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16.00

7. Dzisiaj dzień Imienin naszego Metropolity Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Naszego Arcypasterza polecamy łaskawej pamięci modlitewnej parafian.

8. Wszystkim Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

Intencje mszalne 26.04 - 2.05.2021r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

W Bogu wiadomej intencji

 

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Cecylii i Jana z okazji 45 rocz. ślubu

 

Wtorek

6.30

+Stanisław Książek (od rodziny Ciurejów)

 

 

7.00

+ Stanisław Buda (od uczestników pogrzebu)

 

 

18.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Piotra Raźniaka  z okazji 40 rocz. urodzin (od żony z dziećmi)

 

Środa

 

6.30

+ Józef Ciscoń, żona Maria, Józef Kowalcze, Janina

 

18.00

W Bogu wiadomej intencji

 

Czwartek

6.30

+ Sebastian i Rozalia Nowak i zmarli synowie

 

 

18.00

+ Zdzisław Książek (od Agaty z mężem i dziećmi)

 

Piątek

6.30

   O zdrowie dla Pawła z podziękowaniem za dotychczasowe łaski

 

 

18.00

+ Wacław Zadora (od bratanicy Doroty z Krakowa)

 

Sobota

6.30

+ Józef i Maria Gąsiorek, córka Jadwiga

 

16.00

 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Rodziny Leksander

 

Niedziela

 

6.30

+ Stanisław Kowalcze, syn Roman, wnuk Tadeusz

 

8.00

+ Bolesław Gierat, żona Rozalia, Stanisława (f) synowa

 

 

10.00

   O Boże Błogosławieństwo i opiekę MB dla dzieci z  kl. 3A     i ich Rodzin

 

 

11.30

    O Boże Błogosławieństwo i opiekę MB dla dzieci z  kl. 3B     i ich Rodzin

 

 

14.30

   W pewnej intencji

 

 

16.00

O Boże Błogosławieństwo dla Szymona  –    I Urodziny