1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Świętego Walentego – jednego z Patronów naszej Parafii. Porządek Mszy św.: 6.30, 8.00, 10.00 11.30 / suma/ , 14.30 i 16.00; Ze względu na pandemię świętujemy będziemy bez udziału księży z innych parafii dekanatu.
1’ Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

2. Dzisiaj przeżywamy również Nabożeństwo Eucharystyczne / 40 – Godzinne/.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę, ofiarę od rodzin sprzątających kościół/Roli Wójcikówka . / za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Książkowej, Balowej, Gościejowej i Szwajcowej.

4. Dnia 17 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6.30, 8.00, 17.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Tego dnia będziemy mieli możliwość złożenia ofiary - „Jałmużny Wielkopostnej” przeznaczonej na pomoc charytatywną dla ubogich.

5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne.
- w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30,
- w niedzielę po sumie D K Kalwaryjska /ok. godz. 11-tej /.
- również w niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.

6. Począwszy od I niedzieli Wielkiego Postu – msza św. z 11.30, będzie odprawiana o 15 minut później t.j. o 11.45

7. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. /na ogrzewanie kościoła/. Za ofiary – Bóg zapłać!

 

9. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Intencje mszalne 15.02-21.02.2021r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Władysław Korabik (od uczestników pogrzebu)

 

17.00

+ Marian Janiczak (od uczestników pogrzebu)

Wtorek

6.30

+ Władysława (f) Gromala  (od uczestników pogrzebu)

 

17.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB z okazji 65 urodzin

Środa

Popielcowa

6.30

+ Stanisława (f) Miernik (od uczestników pogrzebu)

 

8.00

+ Sylwester Jamrozik (od uczestników pogrzebu)

 

17.00

O błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla rodzin z Roli Wójcikówka, oraz za zmarłych z tych rodzin

Czwartek

6.30

+ Bartłomiej Tylka

 

17.00

+ Krystyna Gościej (od uczestników pogrzebu)

Piątek

6.30

+ Marian Leśny (od uczestników pogrzebu)

 

17.00

+Zbiorowa za zmarłych

Sobota

6.30

+ Emilia Gąsiorek 33 rocz. śm

 

17.00

+ Stanisław Kowalcze

Niedziela

6.30

+ Jan Buda 4 rocz. śm.

 

8.00

+ Czesława (f) Gościej, mąż Stanisław

 

10.00

+ Jan Mirek 4 rocz. śm i zm. z rodziny

 

11.45

 O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Władysławy (f) Nosidlak  z okazji 70 urodzin, +Józef Musielak

 

16.00

Za Parafian