1. Ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku 24 grudnia, na piątek 25 grudnia. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

2. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Święte 6.30, 8.00, 10.00, 11.30, 16.00.

3. W sobotę Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Msze Święte w podobnym porządku 6.30, 8.00, 10.00, 11.30, 16.00. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce. W naszej archidiecezji na UP JPII w Krakowie.

4. W niedzielę święto Świętej Rodziny. Niech to będzie okazja do modlitwy za nasze rodziny. Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą Srebrny i Złoty Jubileusz Małżeństwa zapraszamy na godz. 8.00 na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki /do środy/.

5. I jeszcze jedna nowość w tym Roku, Wizytę duszpasterską kapłanów w naszych rodzinach, tzw. KOLĘDĘ przenosimy na inny bezpieczny czas po pandemii. Ale w oczekiwaniu na możliwość nawiedzenia naszych domów przez kapłana, i z uwagi na wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, będziemy zapraszać Mieszkańców poszczególnych Ró na specjalne nabożeństwo kolędowe /szczegółowy program nabożeństw podamy w Boże Narodzenie/. Zróbmy wszystko, aby pomimo doświadczenia pandemii i związanych z tym ograniczeń Święta Bożego Narodzenia, były czasem religijnego doświadczenia i spotkania z Panem Jezusem w naszych rodzinach

6. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Saguchy , za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Gancarze.

7. Dzisiaj w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej o godz. 17.00. dla tych, którzy mieli obiektywną przeszkodę i nie mogli skorzystać ze spowiedzi św. wcześniej ,ponadto w dniach od poniedziałku do środy, będziemy spowiadać w godz. Od 17.00 do 18.30

8. We wtorek /22 grudnia/ od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z Komunią św. – ze względu na pandemię prosimy o zgłaszanie w zakrystii tylko najpilniejsze przypadki /do poniedziałku./.

9. Na nowy tydzień Szczęść Boże!

Intencje mszalne 21.12 - 27.12.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

 + Bronisława(f) Mizera

 

7.00

+ Sylwester Jamrozik ( od uczestników pogrzebu)

 

17.00

+ Stanisława / f /Miernik ( od uczestników pogrzebu)

    Wtorek

6.30

+Franciszek Mielec, żona Genowefa, Franciszek Pawłowski, żona Stanisława(f)

 

7.00

+ Stanisław Mirek ( od uczestników pogrzebu)

 

17.00

+ Antoni Ptak ( od uczestników pogrzebu)

Środa

6.30

+ Wiktoria i Walenty Tajs, siostra Wiktoria

 

 

7.00   

+ Stanisław Firek (od uczestników pogrzebu)

 

17.00

O błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla rodzin z Roli Saguchy oraz za zmarłych z tych rodzin

 

  Czwartek

6.30

+ Stanisława (f), Franciszek Pawłowscy i zm. z rodziny

 

 

7.00

+ Adam Kowalcze, żona Anna, wnuczka Bożena, córka Joanna

 

24.00

1. O błogosławieństwo Boże dla Kazimierza

2. Z podziękowaniem i z prośbą  dla rodziny Makuch

 

Piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego

6.30

 

+ Franciszek i Maria Kołodziejczyk i zm. z rodziny

8.00

+ Maria Pęcek w rocz. śm. mąż Józef, córka Jadwiga

10.00

Za Parafian

11.30

+ Józef Zembol 1 rocz. śm.

16.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Danuty i Józefa Jopek z okazji 55 rocz. ślubu

Sobota

Święto Świętego Szczepana

6.30

 

+ Franciszek Łakota, żona Eugenia, zm. rodzice z obu stron

8.00

+ Maria, Władysław Burmistrz 49 rocz. śm.

10.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Anny i Stanisława Kowalcze z okazji 50 rocz.ślubu (od dzieci z rodzinami)

11.30

Za Parafian

16.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB oraz mądre życiowe  wybory dla Patrycji z okazji 18 urodzin

 

  Niedziela

6.30

+ Eugeniusz Czyszczonik z okazji imienin

 

8.00

Za Parafian

 

10.00

+ Władysław Kamoń 17 rocz. śm. +Edyta, synowie Stanisław, Andrzej

 

11.30

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Grażyny i Pawła Hanusiak z okazji 20 rocz. ślubu

 

16.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB oraz mądre życiowe  wybory dla Ewy Gospodarczyk z okazji 18 urodzin (od rodziców i rodzeństwa)